FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Jazz zagrał na placu Biegańskiego

Zespół Five o’Clock Orchestra uświetnił popołudnie mieszkańcom miasta przybyłym na plac Biegańskiego, gdzie zagrany został wspaniały koncert jazzu tradycyjnego

Five o'Clock Orchestra
Five o’Clock Orchestra – kliknij po więcej zdjęć

Punktualnie o godzinie 19:00 tuż po elektronicznym gongu ratuszowego zegara z instrumentów muzycznych popłynęły pierwsze nuty znanych utworów muzycznych gatunku jazz tradycyjny (dixie). Przez godzinę zebrani za zapleczu namiotów handlowych w otoczeniu drzew przybyli na miejsce nieświadomie na ustawionych ławach oraz na stojąco podrygiwali, kiedy ze sceny ustawionej na skraju płyty placu zespół Five o’Clock Orchestra serwował rytmiczne szlagiery muzyki wolności.

Wykonawcami czwartkowego koncertu byli: Janusz Sołtysik (saksofon sopranowy), Jakub Moroń (puzon), Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski (kornet), Maciej Cichoń (banjo), Daniel Pomorski (kontrabas) oraz Andrzej Wardęga (perkusja i wokal). Pod koniec koncertu do zespołu uroczyście dołączył młody muzyk grający na banjo Dominik Ordon, który wraz z grupą wykonał utwór wieńczący wieczór.

Jazz powróci

To nie koniec jazzowych klimatów na placu Biegańskiego! Już 3 czerwca odbędzie się uroczysta inauguracja XII Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring Częstochowa”, która – chyba już można mówić o tradycji – po raz czwarty przybierze formę Parady Nowoorleańskiej, która z muzykami na czele przeprowadzi korowód spod Ratusza pod figurę Louisa Armstronga na placu jego imienia. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Zobacz I Paradę Nowoorleańską.
Zobacz II Paradę Nowoorleańską.
Zobacz III Paradę Nowoorleańską.

Aleje – tu się dzieje

Koncertod był się w ramach programu „Aleje – Tu się dzieje”, którego celem jest aktywizacja ciągu trzeciego odcinka alei Najświętszej Maryi Panny pod względem kulturalnym. Program opracowano niedługo po zerwaniu ze zwyczajem zamykania tego deptaka dla ruchu kołowego, wskutek czego ulica zaczęła się wyludniać, bo trudno wypoczywać na parkingu. „Aleje! Tu się dzieje” ma temu przeciwdziałać, aczkolwiek trudno nie zgodzić się z cynicznymi opiniami, że cała ta aktywność, to „reanimacja trupa”. Program w 2016 r. przewiduje organizację ponad 130.imprez w okresie od maja do sierpnia.

Jeśli posiadasz własne zdjęcia z koncertu, dodaj je do naszej galerii w Facebook.