FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości Komunikacja

UTRUDNIENIA W RUCHU – MARATON CZĘSTOCHOWSKI

DSCF6685_1024x683
Autobus na pętli MIRÓW-PEGAZ

1 maja w godz. od 9:00 do 15:00 mogą wystąpić krótkotrwałe wstrzymania przejazdu autobusów kursujących ulicą Mirowską i Alejami NMP, a także w Kusiętach.

Wszystko za sprawą organizowanego Maratonu Częstochowskiego, który spowoduje zakłócenia w ruchu na terenie centrum Częstochowy, ale także w gm. Mstów oraz gm. Olsztyn. Zakłócenia w ruchu mogą dotyczyć większości miejskich linii autobusowych, ale także podmiejskich 58 i 59 (linia 67 będzie kursować bez zmian).

Ponadto trasa linii nr 26 zostanie skrócona do przystanku MANGANOWA i w czasie trwania maratonu nie będzie kursować do trzech pętli: MIRÓW-PEGAZ, BURSZTYNOWA oraz SIEDLEC. Zmieniona zostanie także trasa tej linii na odcinku od centrum do przystanku SREBRNA-RONDO; autobusy w obu kierunkach pojadą przez most w ul. Drogowców, al. Jana Pawła II i ul. Warszawską. Czasowo zawieszone zostają wszystkie przystanki od MANGANOWA w kier. Mirowa oraz od przystanku SRERBNA RONDO do GARIBALDIEGO (w kier. przeciwnym II ALEJA NMP). Przystanek SREBRNA-RONDO w kier. centrum zostaje przeniesiony przed rondo na ul. Srebrnej.

Janusz Karlikowski na podstawie materiałów prasowych MZDiT