FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

MZDiT OGŁOSIŁ PRZETARG NA BUDOWĘ PRZEDŁUŻENIA AL. BOHATERÓW MONTE CASSINO DO UL. DŹBOWSKIEJ

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ogłosił przetarg na budowę przedłużenia Alei Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr
908 (ul. Dźbowska, Powstańców Warszawy, Gościnna).

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania: Budowa przedłużenia al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 908 (ul. Dźbowska, Powstańców Warszawy, Gościnna), która obejmuje: budowę ronda dwupasowego-turbinowego przy ul. Sabinowskiej-Dźbowskiej-Żyznej o promieniach zewnętrznych 21.0m oraz 26.35m, budowę odcinka od ulicy Dźbowskiej do Alei Bohaterów Monte Cassino, która obejmuje budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w obu kierunkach (szerokość pasa ruchu 3.5m) wraz z drogą rowerową dwukierunkową (szer. 2.0m) oraz ciągiem pieszym (szer. 1.5m). Z kolei po stronie wschodniej przewidziano budowę ciągu pieszo-rowerowym (szer. 3.5m), skrzyżowania skanalizowanego w rejonie ul. Hetmańskiej, z dodatkowymi pasami o szerokości 3.0m dla relacji skrętnych w zachodni wlot skrzyżowania, z kierunku południowego oraz północnego, budowę skrzyżowania skanalizowanego „na prawe skręty” z ul. Królewską oraz dodatkowym pasem wyłączenia o szerokości 3.0m, budowę skrzyżowania skanalizowanego „na prawe skręty” z ul. Chodkiewicza oraz dodatkowym pasem wyłączenia o szerokości 3.0m, dobudowę wlotu skrzyżowania ulic Jagiellońska-Boh. Monte Cassino, wraz z dodatkowym pasem o szerokości 3.0m do skrętu w prawo w ul. Jagiellońską, dobudowę pasa do skrętu w lewo ze wschodniego wlotu ul. Jagiellońskiej w nowo projektowany łącznik, czy przebudowę istniejących chodników i dróg rowerowych w rejonie skrzyżowania ulic Jagiellońska-Boh. Monte Cassino.

Natomiast na odcinku od granicy miasta do ulicy Sabinowskiej projekt zakłada budowę jednej jezdni po jednym pasie ruchu w obu kierunkach (szerokość pasa ruchu 3.5m). Ponadto na ul. Gościnnej powstanie droga rowerowej dwukierunkowej (szer. 2.0m) po stronie lewej (zachodniej), ciąg pieszy lewostronny (szer. 1.5m) usytuowanego wzdłuż drogi rowerowej, ciąg pieszy prawostronny (szer. 2.0m) usytuowanego przy jezdni.

Na ul. Powstańców Warszawy i Dźbowskiej powstanie również droga rowerowa dwukierunkowa (szer. 2.0m) po stronie lewej (zachodniej), ciąg pieszy lewostronny (szer. 1.5m) usytuowanego wzdłuż drogi rowerowej, ciąg pieszy prawostronny (szer. 2.0m) usytuowanego przy jezdni.

Przypomnijmy, że na realizację tego zadania Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie stara się o dotacje ze środków europejskich. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to prace ruszą być może jeszcze przed wakacjami.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: MZDiT