FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

10. KWIETNIA ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO ORAZ INAUGURACJA OBCHODÓW 70-LECIA CZĘSTOCHOWSKIEGO ŻUŻLA

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

10. kwietnia Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy zainauguruje sezon motocyklowy w Częstochowie. Tegoroczny zjazd połączono z inauguracją rocznicowych obchodów 70-lecia częstochowskiego żużla.

Zjazd organizowany przez Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy rozpocznie się o godzinie 11:30 tradycyjną paradą uczestników zjazdu na Błonie Jasnogórskiej, gdzie o godzinie 13:00 rozpocznie się Msza święta i poświęcenie motocykli.

Tegorocznym współorganizatorem zjazdu jest Stowarzyszanie CKM „Włókniarz”, który obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Jak udało Nam się dowiedzieć nie zostały jeszcze ustalone szczegółów inauguracji obchodów 70-lecia częstochowskiego żużla. Warto jednak podkreślić, że w tym dniu CKM uda się do Rzeszowa na mecz ligowy.

TYDZIEŃ PÓŹNIEJ DRUGI ZJAZD
17. kwietnia już po raz trzynasty odbędzie się Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

Tysiące motocyklistów z całej Polski już po raz trzynasty przybędą na Jasną Górę, aby wziąć udział w corocznej mszy świętej, która zostanie odprawiona w samo południe 17. kwietnia. Mszy jak co roku towarzyszyć będzie święcenie motocykli przed rozpoczęciem sezonu.

Uczestnicy zlotu podobnie jak w latach ubiegłych będą zbierać zabawki i maskotki dla dzieci z domów dziecka. Organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Autor: Marcin Biś
Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.