Częstochowa na czwartym miejscu wśród najładniej udekorowanych miast w kraju

Częstochowa zajęła czwarte miejsce w plebiscycie na najładniejszą świetlną dekorację świąteczną w kraju. W plebiscycie „Świeć się” organizowanym przez Energę.

Najładniej przystrojonym miejscem według głosujących został Połczyn Zdrój z województwa zachodniopomorskiego, drugie miejsce zajął Inowrocław (województwo kujawsko-pomorskiej), a trzecie Wołczyn z województwa opolskiego. Tuż za Częstochową znalazł się Nowy Sącz (województwo małopolskie) oraz Świebodzin (województwo lubuskie).

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie wybrano najpiękniej przystrojone miasto w każdym z województw. Miasto, które okazało się najlepsze w swoim województwie zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału i otrzymało energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł z przeznaczeniem na cel dobroczynny. Z kolei zwycięstwa plebiscytu otrzymał energooszczędny sprzęt AGD o wartości 40 000 zł

Na początku etapu ogólnopolskiego prowadził regionalny zwycięzca z województwa śląskiego – Częstochowa, która do finałowej fazy weszła z największą ilością głosów. Pozostałe miasta nie dawały jednak za wygraną. Najpierw pozycję lidera straciła Częstochowa, którą wyprzedził Inowrocław. Ostatniego dnia głosowania na prowadzenie wyszedł Wołczyn, który szybko stracił prym na rzecz Inowrocławia. W ostatnich godzinach głosowania do grona liderów dołączył Połczyn Zdrój, który, ku wielkiemu zaskoczeniu obserwujących, wyszedł na prowadzenie. Inowrocław nie oddawał jednak pola i pierwsze miejsce, przechodziło z rąk do rąk aż do ostatnich sekund głosowania. Ostatecznie po emocjonującym boju zwycięzcą i zdobywcą tytułu okazał się jednak ponownie Połczyn Zdrój! Obecny dwukrotny laureat wygrał 10 głosami, zdobywając ich w finale aż 3611 – a to wszystko dzięki ogromnej mobilizacji jego mieszkańców i sympatyków! Dowodem na tak wielkie zaangażowanie, jest fakt, że w finałowym głosowaniu oddano ponad 10 000 głosów, z czego 1/3 SMS-ów została wysłana w ostatnich godzinach trwania zabawy! Łącznie w obu etapach „Świeć się z Energą” na wszystkie miejscowości biorące udział w Plebiscycie Miast oddano 102 925 głosów!

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.

Dodane przez: Marcin Biś