FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

CZY INWESTYCJA WARTA 80 MLN ZOSTANIE W KOŃCU NAPRAWIONA ?

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Niemalże od razu po oddaniu nowej linii tramwajowej zapadł się asfalt pomiędzy torowiskiem na skrzyżowaniu ulicy Orkana i Jagiellońskiej. Już kilkukrotnie zapewniano, że asfalt będzie wymieniony, niestety na zapewnieniach się kończyło. Tym razem ma być inaczej i wykonawca powinien dokonać naprawy do końca września (tj. 30.09.).

Stan nawierzchni pomiędzy torowiskiem na skrzyżowaniu jest w coraz gorszym stanie. Podobnie rzecz miewa się z innymi miejscami wzdłuż nowo powstałej linii tramwajowej, gdzie można napotkać usterki. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku usunięto usterki związane z zapadniętą kostką w okolicach estakady oraz na peronach tramwajowych PZU. Pozostałe usterki miały zostać naprawione wiosną tego roku. Niestety tak się nie stało.

Wiosną 2014 roku przeprowadziliśmy wizytację wzdłuż nowej linii tramwajowej. Wówczas wykryliśmy 45 usterek. Na ul. Jagiellońskiej napotkaliśmy pięć usterek z czego trzy dotyczą peronów tramwajowych „PZU”, które zostały naprawione w ubiegłym roku. Ponadto zapadnięty jest wspomniany już asfalt w międzytorzu na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej i Orkana oraz popękał asfalt przy ulicy Botanicznej. Na ulicy Orkana zanotowaliśmy dwanaście usterek. Osiem z nich dotyczy pęknięcia asfaltu. Ponadto m.in. uszkodzona jest barierka przy SP nr 53 oraz kostka brukowa przy ulicy Rutkiewicz. Na al. 11 Listopada podobnie jak na ulicy Orkana zaobserwowaliśmy dwanaście usterek. Najpoważniejszymi usterkami jest zapadnięty asfalt w międzytorzu na skrzyżowaniu al. 11 Listopada z ulicą Orkana oraz na skrzyżowaniu al. 11 Listopada z ulicą Jesienną. Podobnie jak w innych miejscach także tutaj popękał asfalt (można to zauważyć m.in. przy przystanku autobusowym WRZOSOWIAK dla linii autobusowej nr 19, 20). Ulica Jesienna legitymuje się dziewięcioma usterkami. Osiem z nich to pęknięcia w asfalcie. Również zauważalną usterką jest zapadnięty asfalt w międzytorzu, natomiast na ulicy Rakowskiej można napotkać pięć usterek, wszystkie z nich dotyczą popękanego asfaltu.

Miejmy nadzieję, że wykonawca w ramach gwarancji naprawi nie tylko zapadnięty asfalt w międzytorzu na skrzyżowaniu ul. Orkana i Jagiellońskiej, ale także pozostałe usterki jakie powstały wzdłuż nowej linii tramwajowej.

Autor: Marcin Biś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ