FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

MEDALIŚCI OLIMPIJSCY NA OTWARCIU BOISKA SPORTOWEGO

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Złoty medalista olimpijski z Barcelony w pięcioboju nowoczesnym Dariusz Goździak, mistrz olimpijski w piłce nożnej z Monachium Zygmunt Anczok, mistrz Europy oraz srebrny medalista mistrzostw świata w siatkówce Piotr Gruszka oraz Jakub Jelonek srebrny medalista pucharu Europy w chodzie sportowym z 2011 roku i dwukrotna finalistka Igrzysk Olimpijskich w biegu na 1500 metrów z 1992 oraz 1996 roku Małgorzata Rydz uświetnią otwarcie boiska sportowego przy szkole podstawowej nr 36 (ul. Kasztanowa 7/9).

W tym dniu w szkole zorganizowana zostanie również wystawa wielokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej (patronat honorowy nad imprezą). W programie poza spotkaniem z wybitnymi sportowcami zaplanowano także m.in. zabawy sportowe, pokaz Straż Pożarnej, prezentacja żużlowa, malowanie twarzy, oraz konkursy i pokazy sportowe.

Budowa boiska obejmowała wykonanie boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni syntetycznej poliuretanowej w technologii typu EPDM, o wymiarach 24,1 x 44,0 m, z wyposażeniem w sprzęt sportowy. Boisko zawiera w swym obrysie dwa boiska do koszykówki, boisko do siatkówki, boisko do piłki ręcznej oraz boisko do tenisa ziemnego. Ponadto wykonano ogrodzenie boiska – piłkochwytów o wysokości 6 m. Budowa obejmowała także remont zewnętrznego oświetlenia dozorowego boiska szkolnego, wykonanie odwodnienia boiska za pomocą drenażu francuskiego, wykonanie zagospodarowania terenu – utwardzenie terenu, chodniki, montaż ławek.

Otwarcie boiska sportowego oraz Piknik Olimpijski odbędzie się 04. września o godzinie 13:00 na terenie szkole podstawowej nr 36 (ul. Kasztanowa 7/9).

Wydarzenie możesz komentować na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ