FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

NIEPLANOWANY OBJAZD AUTOBUSÓW MIEJSKICH

mpk
Autobus komunikacji miejskiej

Mimo tego, że na stronie MZDiT nie znajdujemy żadnej informacji, od dziś od godziny 9:30 nie doczekamy się na Garibaldiego, pod filharmonią czy w II Alei (pod biblioteką) na autobusy linii: 14, 17, 26 i 30.

Jest to spowodowane brakiem możliwości przejazdu przez Rondo Trzech Krzyży dla autobusów MPK.W kierunku północnym autobusy kursują przez nawrotkę przy Castoramie, więc nie omijają żadnego przystanku.
Gorzej jest w kierunku południowym:
– linie 14 i 17 kursują z Warszawskiej przez al. Jana Pawła II i al. Kościuszki (najbliższy przystanek w centrum – DH CENTRUM);
– linia 26 jadąc z Mirowa omija całkowicie centrum (najbliższy przystanek JANA PAWŁA II, pod bankiem). Autobus na Rondzie Trzech Krzyży odczekuje do dystansu dwuminutowego na dojazd do tego przystanku;
– linia 30 kursuje jak 14 i 17, ale aż do Dąbrowskiego i dalej „korytarzem” (najbliższy przystanek PLAC BIEGAŃSKIEGO, koło dawnej „Setki”).
Linie 24 i 28 nie omijają żadnego przystanku na trasie, a jedynie w kierunku północnym wykonują nawrotkę przy Castoramie (w kierunku Placu Daszyńskiego trasa bez żadnych zmian).
Na przystankach zawisły informacje, jednak nie zawsze są one dobrze widoczne, dlatego prosimy o przekazanie tej informacji znajomym, którzy korzystają z w/w linii.