FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: luty 2023

MZD: Otwarto oferty na budowę przedłużenia ul. 1 Maja do ul. Krakowskiej

W Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie otwarto oferty na budowę przedłużenia ul. 1 Maja do ul. Krakowskiej. Wpłynęły cztery aplikacje od firm zainteresowanych realizacją tego strategicznego zadania mostowo-drogowego.

Przebudowa Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie

W ubiegłym roku została zakończona przebudowa budynku przy ul. Jasnogórskiej 34, przylegającego do siedziby Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie przy ul Jasnogórskiej 36. W ostatnim czasie inwestycję uzupełniono o montaż klimatyzacji.

Pierwsza rocznica rosyjskiej zbrojnej agresji na Ukrainę

24 lutego mija pierwsza rocznica rosyjskiej zbrojnej agresji na Ukrainę. Z tej okazji częstochowskie szkoły organizują happening „Serce dla Ukrainy”. Częstochowa od pierwszych dni wojny włączyła się w pomoc dla sąsiadów zza wschodniej granicy.

Raków Częstochowa udostępnił infolinię dla osób walczących z depresją

W czwartek, 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki Z Depresją. Tego dnia Raków Częstochowa udostępnia specjalny numer telefonu, pod którym w godzinach 09:00-13:00 można skorzystać z porady wykwalifikowanego psychologa.

Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację Miejskiego Przedszkola nr 14

Termomodernizacja w Miejskim Przedszkolu nr 14 przy ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego to niejedyny przetarg jaki ogłosił częstochowski magistrat. Miasto czeka też na wykonawców wymiany instalacji centralnego ogrzewania w dwóch innych przedszkolach – 20 i 37 – oraz w Szkole Podstawowej…

Rosną mury nowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 29

Kolejny etap prac przy budowie Miejskiego Przedszkola nr 29 w dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza sprawdzał 22 lutego prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wraz z naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Michałem Koniecznym. Inwestycja, której koszt to blisko 10 mln zł, ma zakończyć się w październiku tego roku.

Recydywista w rękach częstochowskiej policji

Kryminalni z Komisariatu VI Policji w Częstochowie zatrzymali 44-latka, który okradł jedną z firm na Wrzosowiaku. Nie dość, że kierował pomimo sądowego zakazu, to w dodatku posiadał przy sobie kilkadziesiąt działek dilerskich amfetaminy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Otwarto pierwszą w mieście wirtualną strzelnicę

W Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego otwarto pierwszą w mieście wirtualną strzelnicę, w której będą organizowane dla uczniów obowiązkowe lekcje strzelania. Wydatek to 195 tys. zł. Inwestycję zrealizowano w ramach rządowego programu „Strzelnica w powiecie”, dzięki czemu 80 proc. kosztów sfinansowano z…

Charytatywny Live Cooking – żużel od kuchni!

Live Cooking wraca do Częstochowy! Kulinarne święto, gdzie szefami kuchni zostaną zawodnicy Włókniarza Częstochowa, odbędzie się 12 marca 2023 roku (niedziela) w hotelu Arche Częstochowa!

Szkoła specjalna na Zawodziu zostanie wyposażona w zewnętrzną windę

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę budynku Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka o zewnętrzny szyb z windą osobową. Dźwig zostanie zbudowany przede wszystkim z myślą o młodzieży z niepełnosprawnościami. Miasto czeka na oferty potencjalnych firm-wykonawców do 9 marca.