FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: marzec 2022

Punkt przyjęć i kwaterowania uchodźców w budynku Straży Miejskiej

Od poniedziałku 4 kwietnia br. punkt przyjęć i kwaterowania uchodźców będzie działał w budynku Straży Miejskiej w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 80 blok 3.

Nowy inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Spółka ECO-TEAM, nagrodzona w tym roku Diamentem Forbesa, została objęta wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w lokalizacji „Kusięcka” przy ul. Strefowej. Firma zobowiązała się do poniesienia kosztów nowej inwestycji w wysokości blisko 6 mln zł.

Przebudowa ul. Jesiennej oraz budowa łącznika ul. Bór z ul. Jesienną (zdjęcia)

Dziś przyjrzeliśmy się jak przebiegają prace drogowe związane z przebudową ul. Jesiennej oraz budową łącznika ul. Bór z ul. Jesienną. Przypomnijmy, że na tym etapie prac nieprzejezdny jest odcinek ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do ul. Rutkiewicz.

Przebudowa Alei Wojska Polskiego – efekty prac

Rzućmy okiem na poszczególne odcinki ogromnej inwestycji, która finalnie bardzo przysłuży się – jak głosi sama nazwa miejskiego programu – ,,Lepszej Komunikacji w Częstochowie.” U progu wiosny stan robót na budowie nowej alei Wojska Polskiego (DK-91) prezentuje się następująco:

Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację TZN

W ramach programu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej miasto ogłosiło przetarg na prace w budynkach przy ul. Jasnogórskiej 84/90, mieszczących m.in. Techniczne Zakłady Naukowe.

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców. Pierwsze osoby będą w nim kwaterowane od 28 marca.  

W dzielnicy Ostatni Grosz projektowany jest wybieg dla psów

W dzielnicy Ostatni Grosz projektowany jest wybieg dla psów, który ma powstać w okolicach rzeki Stradomka na wysokości al. Niepodległości.

Postęp prac przy przebudowie ul. Złotej na Zawodziu

Trwa przebudowa ulicy Złotej, jednej z najważniejszych dróg na Zawodziu. Inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę odcinka drogi od ulicy Legionów do ulicy Mirowskiej.

Częstochowscy strażnicy miejscy podsumowali 2021 rok

Częstochowscy strażnicy miejscy w 2021 roku podjęli na terenie miasta około 31424 interwencji. To więcej niż w 2020 roku. 14415 interwencji to telefoniczne zgłoszenia na stanowisko dyżurnego. Zdecydowana większość interwencji kończyła się pouczeniami.

MPK w Częstochowie zainicjowało nową akcje edukacyjną

Kilkaset plakatów informujących o podstawowych zasadach kultury, których oczekujemy od podróżujących naszymi autobusami i tramwajami zostało rozlokowanych w pojazdach częstochowskiej komunikacji miejskiej i w wielu budynkach mieszkalnych na terenie naszego miasta.