FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: Styczeń 2021

Linie 18, 30 i 33 z pętlami na nowym centrum przesiadkowym przy ul. Piłsudskiego

Od wtorku, 26 stycznia ulegną na stałe trasy trzech linii autobusowych MPK. Dotrą one do wybudowanego węzła przesiadkowego przy dworcu PKP.

Sroga zima za nami. Czyhają inne niebezpieczeństwa

Za nami kilka mroźnych dni i nocy, które spowodowały wiele zakłóceń m.in. w komunikacji międzymiastowej. Czas na odwilż, jednak nie oznacza to końca utrudnień.

Akcja „Zima” w Częstochowie

Od kilku dni firma zajmująca się zimowym oczyszczaniem miasta pracuje w pełnym wymiarze. Obecnie odśnieżaniem i posypywaniem ulic solą zajmuje się 21 zestawów pługopiaskarek.

Organizacja nauki od 18 stycznia

Zgodnie z decyzją rządu, od 18 stycznia dzieci klas I-III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej – w ścisłym reżimie sanitarnym. W szkołach prowadzących kształcenie zawodowe nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu.

Apel Prezydenta Częstochowy w sprawie szczepień na Covid-19

Szczepionka przeciw Covid-19 ma być udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. 15 stycznia powinna rozpocząć się rejestracja osób chętnych na szczepienie powyżej 80. roku życia, a tydzień później – powyżej 70 lat. Prezydent Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyk liczy na to, że…

Lwy Częstochowa wracają do historycznego herbu

Lwy Avia Częstochowa wracają do historycznego herbu ! Taką decyzję podjął zarządu Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa.

Testy nowych autobusów na ulicach Częstochowy

Na ulicach Częstochowy pojawiły się dwa nowe, 12-metrowe autobusy nowej generacji. Będą wozić pasażerów w ramach jazd testowych.

Punkty szczepień w Częstochowie

Trwają szczepienia osób z grupy 0 – m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali, pracowników domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej.

Władze miasta w sprawie testowania nauczycieli

Prezydent Częstochowy proponuje testy na przeciwciała Covid-19 i szybkie testy antygenowe dla pracowników szkół, którzy będą wracać do pracy. Władze miasta obawiają się, że akcja testowania nauczycieli w planowanej obecnie przez Ministerstwo Zdrowia formie nie przyniesie spodziewanych rezultatów.