FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: Listopad 2020

70 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego

Początek komunikacji autobusowej wewnątrz samej Częstochowy przyniósł rok 1928, jednak dopiero 1 marca 1950 roku utworzono Miejskie Zakłady Komunikacyjne, podlegające Zarządowi Miasta. Pierwszym pracownikiem i równocześnie dyrektorem MZK został Mieczysław Gintel.

Miasto podsumowało tegoroczny sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego

Blisko 90 tys. wypożyczeń i ponad 24 tys. „wyjeżdżonych” godzin. Tak wygląda podsumowanie tegorocznego sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Łącznie na przestrzeni ostatnich lat częstochowskie jednoślady zostały wynajęte ponad 412 tysięcy razy.

Strategia Rozwoju Elektromobilności dla miasta na lata 2020-2040

Podczas ostatniej sesji częstochowscy radni przyjęli Strategię Rozwoju Elektromobilności dla miasta na lata 2020-2040. Dokument pozwala na zebranie w jednym miejscu zagadnień związanych z elektromobilnością przy uwzględnieniu podjętych już działań w tej dziedzinie, jak również planów w zakresie sprostania nowym…

Projekt budżetu Częstochowy na 2021 rok

Projekt budżetu Częstochowy na przyszły rok zakłada wydatki w wysokości 1 mld 626 mln zł, przy dochodach 1 mld 589 mln zł.  Planowany deficyt ma wynieść więc 37 mln zł. Miasto w obecnej sytuacji musi ograniczać wydatki bieżące, a w…

Covid 19 – nowy plan działań na najbliższe tygodnie

Rząd przedstawił plan działań na najbliższe tygodnie. Ma to pomóc dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. Od soboty otwarte będą sklepy w galeriach handlowych w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym…

Czy znikną pamiątki po linii 2 na ulicy Łukasińskiego?

Wbrew oficjalnym zapowiedziom, na poboczu remontowanej ulicy Łukasińskiego można zaobserwować wyrwane słupy trakcyjne z 1959 roku.

Przebudowa linii tramwajowej – przystanek POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Na Tysiącleciu przebudowa torowiska tramwajowego dobiega końca. Do wykonania pozostał jedynie jeszcze przejazd przez ulicę Dekabrystów.

Umawianie wizyt w ZUS na telefon

Od dzisiaj, 20 listopada, klienci ZUS mogą się umawiać na spotkania z ekspertem z Sali Obsługi Klienta przez telefon.

Przebudowa linii tramwajowej wkracza do Śródmieścia

Od poniedziałku (23 listopada) ekipy wykonawcy przebudowy rozpoczną demontaż starej infrastruktury na kolejnym odcinku, w ciągu al. Wolności i al. Kościuszki. W efekcie wygrodzone zostanie całe torowisko na tym odcinku.

Czy w ramach budżetu obywatelskiego powstaną „Dzielnicowe Kluby Mieszkańca ?

Tylko do środy (tj. 25.11) można oddać swój głos w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wśród zgłoszonych zadań znalazł się m.in. projekt dotyczący utworzenia „Dzielnicowych Klubów Mieszkańca”.