FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Rok: 2020

Twisty 2.0. będą miały swoich patronów ? (video)

Dziesięć Twistów nowej generacji zakupione przez częstochowskie MPK być może będą miały swoich patronów. Taki pomysł zgłosił radny miasta Częstochowy Tomasz Blukacz.

Twisty 2.0. będą miały swoich patronów ?

Dziesięć Twistów nowej generacji zakupione przez częstochowskie MPK być może będą miały swoich patronów. Taki pomysł zgłosił radny miasta Częstochowy Tomasz Blukacz.

Rola Częstochowy podczas Bitwy Warszawskiej

Po odzyskaniu przez  Polskę 11 listopada 1918 roku niepodległości, nasz kraj był dopiero na początku bardzo długiego procesu formowania się państwowości. Po 123 latach zaborów państwo polskie nie tylko musiało scalić trzy bardzo różne systemy gospodarcze, polityczne i ekonomiczne ale…

Teatr im. A. Mickiewicza wprowadził bilet-cegiełkę w ramach akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”

W odpowiedzi na pytania wszystkich chcących wesprzeć miejską scenę w trudnym dla niej okresie pandemii, Teatr im. A. Mickiewicza wprowadził bilet-cegiełkę w ramach akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”. Niebawem na stronie Teatru ma się też pojawić wrześniowy repertuar.

Remont linii tramwajowej – dzielnica Północ

Na północnym odcinku linii tramwajowej zawieszona została już sieć trakcyjna.

W piątek 14 sierpnia Częstochowskie Centrum Świadczeń będzie nieczynne

W najbliższy piątek 14 sierpnia Częstochowskie Centrum Świadczeń będzie nieczynne. Interesanci proszeni są o załatwienie swoich spraw do czwartku (tj. 13.08.) lub od poniedziałku (tj. 17.08).

CS Superliga: Lider kontra wicelider, czyli starcie Lwów ze Śląskiem

W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia w ramach V rundy CS Superligi Lwy Avia Częstochowa na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a zmierzą się z MS Śląskiem Świętochłowice.

Częstochowski wspinacz Łukasz Dudek z kolejnym wyczynem

Częstochowski wspinacz Łukasz Dudek przeszedł samotnie słynną drogę Pan Aroma 8c na Cima Ovest w Dolomitach. To jeden z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych szlaków na świecie.

Rodzinne relacje na wakacje – przedsięwzięcie zrealizowane przez 13 Dzielnicowych Ośrodków Społeczności Lokalnych

Z organizowanych pod takim hasłem spotkań edukacyjnych, integracyjnych, a także indywidualnych konsultacji skorzystało łącznie ponad 400 osób – dzieci oraz ich rodziców. Przedsięwzięcie realizowało 13 Dzielnicowych Ośrodków Społeczności Lokalnych.   

Wspomnienie stacji Częstochowa Warta

Oddana do użytku na początku XX wieku jest zlikwidowaną stacją kolejową na linii Dąbie – Częstochowa Warta, znajduje się na wschód od dawnego dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, w pobliżu ulicy Strażackiej.