FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: październik 2015

Komunikacja

W SIEDMIU TRAMWAJACH MOŻNA JUŻ KORZYSTAĆ Z DARMOWEGO WI-FI

W siedmiu tramwajach MPK w Częstochowie można już korzystać z darmowego wi-fi. Darmowy Internet w tramwajach powstał dzięki budżetowi partycypacyjnemu, na który przeznaczono ok. 30 tys.

Imprezy/Uroczystości

NOWA HALA SPORTOWA PRZY III LO OTWARTA

W środę (21.10.2015r.) oddano oficjalnie do użytku nową halę przy III LO im. W. Biegańskiego.

Komunikacja

SKRÓCENIE TRASY LINII 26

W związku pracami drogowymi w Siedlcu trasa linii nr 26 zostaje skrócona do pętli MIRÓW-PEGAZ bez dojazdu do miejscowości Siedlec.

Komunikacja

POWRÓT LINII 12 NA STAŁĄ TRASĘ I KONIEC OBJAZDU N3

Prace drogowe na ulicy Lwowskiej są na finiszu, to oznacza koniec czasowych zmian w trasach linii MPK: 12 i N3.

Komunikacja

WANDALOODPORNA WIATA STANIE PRZY STADIONIE RAKOWA

Dziś przygotowywane było miejsce pod wiatę na przystanku w najbliższym sąsiedztwie stadionu Rakowa przy ul. Limanowskiego.

SITA i CzPK ostrzegają przed… niczym

Na wielu kontenerach przeznaczonych do składowania odpadów biodegradowalnych – z brązową pokrywą – pojawiły się jaskrawożółte nalepki z komunikatem OSTRZEŻENIE. Sprawdziliśmy, co oznaczają dla mieszkańców. Okazuje się, że nic

Komunikacja

W POJAZDACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ MOŻNA KUPOWAĆ BILETY 24-GODZINNE

Skończyły się problemy z zakupem biletów czasowych 24-godzinnych. Od minionego tygodnia poza biletami 45 oraz 60-minutowymi we wszystkich pojazdach MPK w Częstochowie Sp z o o można zakupić bilet czasowy 24-godzinny.

Budżet Obywatelski – konkurencja wniosków sprzecznych

Trwa weryfikowanie propozycji do budżetu obywatelskiego. W ramach tych prac komórka Urzędu Miasta Częstochowy zaprasza autorów tzw. wniosków ogólnomiejskich na spotkanie, w czasie którego zostaną omówione propozycje sprzeczne i powielające się

Drogi

ATAK ZIMY W POŁOWIE PAŹDZIERNIKA DROGOWCOM NIESTRASZNY

Jak informuje MZDiT w Częstochowie w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi, które panują w naszym mieście od godzin pooranych na częstochowskie drogi zostały wysłane pierwsze w sezonie jesienno-zimowym jednostki monitorujące sytuacje na drogach w związku z wystąpieniem intensywnych opadów śniegu…

Miasto

Spadł śnieg

Pierwszy raz tej jesieni mamy biało za oknami. Zanim wyjdziesz z domu radzimy założyć gruby sweter, czapkę oraz szalik bo na zewnątrz jest naprawdę zimno.