FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: czerwiec 2015

Drogi

Przebudowa skrzyżowania dróg krajowych 43 i 46

Od poniedziałku, 29 czerwca 2015r. trwa przebudowa skrzyżowania dróg krajowych 43 i 46 – ul. Głównej, św. Jadwigi i św. Barbary.

Miasto

Siatkarski Puchar Świata przyjechał do Częstochowy

Od dziś (tj. 30.06) w Hali Sportowej Częstochowa można podziwiać puchar mistrzostw świata, który 21 września 2014 roku zdobyła reprezentacja polskich siatkarzy pokonując w Katowicach Brazylię.

Komunikacja

OD JUTRA WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Od jutra (tj. 01.07) do końca sierpnia w całej komunikacji miejskiej obowiązywać będzie wakacyjny rozkład jazdy. Wakacyjny rozkład jazdy oznacza, że przez najbliższe dwa miesiące po naszych ulicach będzie jeździć mniej autobusów. Rzadziej niż w roku szkolnym kursować będą także…

Historia

Ruiny kościoła pw. św. Barbary z XVI wieku

Dobiegły końca prace archeologiczne na ul. Nadrzecznej, gdzie podczas prac przy przebudowie drogi odnaleziono ruiny dawnego kościoła oraz ludzkie szczątki.

Miejsca

Wybierz najładniejszą fontannę w Częstochowie (sondaż)

Dziewczynka z gołąbkami, fontanna w pasażu Opolczyka, pod balansującą rzeźbą Jerzego Kędziory, a może dwa wodotryski na stawach w parku podjasnogórskim ? Która fontanna w Częstochowie jest najładniejsza ?

Imprezy/Uroczystości

Festyn rodzinny „Urodziny Zdrowej Częstochowy”

Dziś i jutro na Placu Biegańskiego oraz w II Alei Najświętszej Maryi Panny trwać będzie festyn rodziny „Urodziny Zdrowej Częstochowy”.

Komunikacja

Tak wygląda hybrydowy autobus wyprodukowany dla Częstochowy

Dziś (tj. 26.06.) na Placu Biegańskiego MPK w Częstochowie w ramach pikniku „Urodziny Zdrowej Częstochowy” przedstawiło wystawę fotograficzną hybrydowego autobusu SOLBUS, który został wyprodukowany w ramach programu GAZELA. Autobus będzie napędzany silnikiem elektrycznym, a ten wprawiany w ruch przez agregat…

Drogi

W okolicach Ronda Trzech Krzyży praca trwa w najlepsze

Od poniedziałku Rondo Trzech Krzyży jest przejezdne w obu kierunkach. Nie oznacza to jednak, że znikły utrudnienia. Na rondzie nie została jeszcze „zainstalowana” sygnalizacja świetlna, co znacząco utrudnia kierowcom wydostanie się z niego.

Miejsca

Ruiny kościoła na ul. Nadrzecznej

Podczas przebudowy ul. Nadrzecznej pracownicy niespodziewanie odnaleźli ruiny kościoła pw. św. Barbary.

Bez kategorii

W LIPCU CZEKAJĄ NAS ŻUŻLOWE EMOCJE NA ARENA CZĘSTOCHOWA

Fani żużla zapewne zacierają już ręce, ponieważ lipiec będzie miesiącem żużlowych emocji na Arena Częstochowa.