FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Mateusz Złotnicki: Był to mój ostatni sezon w Lwach Częstochowa (wywiad)

Wywiad z Mateuszem Złotnickim, a w nim m.in. wrażenia po wywalczeniu Drużynowego Mistrzostwo I Ligi Okręgu Południowego, turnieju Best Pairs oraz planach na przyszłość.

Lwy pokonały Mustang Żołędowo i awansowały do play-off

W niedzielę, (tj 06.09) w ramach VII rundy CS Superligi Lwy Avia Częstochowa pokonały na własnym obiekcie ULKS Mustang Żołędowo 86:62 i awansowały do fazy play-off rozgrywek.  

Czy Włókniarz Częstochowa awansuje do play-off ? (ankieta)

Do zakończenia rundy zasadniczej PGE Speedway Ekstraligi pozostały dwie rundy, a wciąż nie wiadomo jakie zespoły znajdą się w najlepszej czwórce i zmierzą się w play-off.

Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate.

Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w  Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate. Częstochowianka jest jedną z osób biorących udział w tegorocznym miejskim projekcie ,,Twarze Przyszłości”.   

W piątek Eltrox Włókniarz podejmie PGG ROW Rybnik

W piątek, 4 września  w ramach XIII rundy PGE Ekstraligi  Eltrox Włókniarza Częstochowa na własnym obiekcie podejmie PGG ROW Rybnik.

CS Superliga: Lwy vs Mustang, czyli walka o play off

W najbliższą niedzielę, 6 września w ramach VIII rundy CS Superligi Lwy Avia Częstochowa na własnym obiekcie zmierzą się z ULKS Mustang Żołędowo.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego odebrał puchar za zwycięstwo w Turnieju Piłki Nożnej

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego odebrał puchar za zwycięstwo w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w ramach IV Częstochowskich Targów Szkolnych Zawodowiec/Invest In Częstochowa 2020. Teraz jeden z uczestników rozgrywek będzie grał w słynnym Liverpoolu.

Ivan Lopez Alvarez nowym piłkarzem Rakowa

Nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa został Ivan Lopez Alvarez, 26-letni napastnik. Jego kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Optolith sponsorem głównym Skry

W środę (tj. 26.08.) podczas konferencji prasowej prezes Skry Częstochowa, Artur Szymczyk podpisał umowę z firmą Optolith, która została sponsorem głównym Klubu.

W ramach miejskich środków na zadania z tzw. Inicjatywy Lokalnej zakończono zadanie „Rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Kopalnianej 4a w dzielnicy Dźbów”

Na stadionie przy ul. Kopalnianej staraniem miasta pojawiły się nowe piłkochwyty, ale w bazę treningową i boiska w Dźbowie inwestuje też zarząd częstochowskiego klubu, który szkoli coraz więcej młodych piłkarek i piłkarzy.