FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Miasto zaprezentowało plany zoptymalizowania komunikacji miejskiej

Miasto zaprezentowało dzisiaj plany zoptymalizowania komunikacji miejskiej. To pierwszy etap zmian.

Czerwono-niebieskie autobusy wyruszyły na ulice Częstochowy!

Od dziś autobusy MPK w Częstochowie  w barwach Rakowa Częstochowa wyruszyły na ulice miasta. Mieszkańcy Częstochowy będą mogli codziennie podróżować do pracy, do szkoły czy na mecze Rakowa wraz z trenerem Markiem Papszunem i zawodnikami!

Drogowcy zaskakują zimę

Z uwagi na niekorzystne prognozy pogody 11 jednostek ciężkiego sprzętu jest w gotowości do wyjazdu na nasze ulice, co jest równoznaczne z rozpoczęciem przez Miejski Zarząd Dróg „AKCJI ZIMA”.

Od 1 września zostanie wprowadzona zmiana taryfikatora biletowego dla przejazdów środkami MPK w Częstochowie

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie od 1 września zostanie wprowadzona zmiana taryfikatora biletowego dla przejazdów środkami MPK w Częstochowie, w którym będą premiowane usługi elektroniczne, a bilet jednorazowy przybierze elastyczną formę czasową. Nadal w bardzo preferencyjnych cenach, na…

MPK w Częstochowie: Od lipca zmiany na liniach autobusowych nr 25 i 69

Obsługę komunikacyjną ulic Malowniczej i Zdrowej na terenie Częstochowy od lipca przejmie linia 25,  a Brzezin w gminie Poczesna – linia 69.

Częstochowskie MPK wzbogaci się w ciągu roku o cztery nowe autobusy elektryczne

Miasto podpisało z firmą Autosan umowę, na mocy której do taboru miejskiego przewoźnika trafią cztery nowe elektryczne autobusy.

Ul. Złotą pojedzie komunikacja miejska ? Jest na to duża szansa

Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu przebudowy ul. Złotej na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Mirowskiej zostanie skierowany tam publiczny transport zbiorowy. O takie rozwiązanie w tej części miasta wnioskowała radna Lewicy Małgorzata Iżyńska.

Od jutra zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdź na jakich liniach

Biuro Inżyniera Ruchu UM Częstochowy informuje, że od 1 marca 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej na liniach: nr 15, 19, 20, 27, 33.

Komunikacja

Uwaga od piątku zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Od piątku 10. grudnia wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu, niektórych linii autobusowych. Zmiany związane są z otwarciem przejazdu ulicą Mirowską między Nadrzeczną a Faradaya, czy wycofaniem autobusów MPK z ulic: Garibaldiego, Wilsona oraz Katedralnej i skierowanie przez I Aleję Najświętszej…

Przystanek „Politechnika” w kierunku Północy – przeniesiony

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że ze względu na prowadzone prace związane z przebudową torowiska tramwajowego do odwołania przystanek autobusowy POLITECHNIKA w kierunku Północy (dla linii 24, 28, 80 i 123) zostaje przeniesiony przed przejście dla pieszych…