FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

W sobotę 31 października oraz w niedzielę 1 listopada komunikacja miejska będzie funkcjonowała według rozkładów sobotnich

W sobotę 31 października oraz w niedzielę 1 listopada komunikacja miejska na wszystkich liniach będzie funkcjonowała według rozkładów sobotnich. We Wszystkich Świętych na ulice wyjadą dodatkowe autobusy, umożliwiające bezpośredni dojazd na cmentarze.

Od 12 października nastąpiły ważne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Częstochowie

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że od 12 października nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Przestają jeździć tramwaje nr 1 i 2, uruchomione zostają autobusy.

Kolejna faza przebudowy linii tramwajowej. Objazdy dla linii autobusowych

Od soboty 10.10 na remontowanym północnym odcinku linii tramwajowej rozpoczną się kolejne utrudnienia. Z ruchu wyłączony będzie wjazd z al. AK w ul. Dekabrystów i odwrotnie. Wyznaczono objazdy.

Kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego – wlot ul. Dekabrystów do skrzyżowania z al. Armii Krajowej będzie zamknięty dla ruchu

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowiska tramwajowego, od najbliższej soboty wlot ul. Dekabrystów do skrzyżowania z al. Armii Krajowej będzie zamknięty dla ruchu. Dzień wcześniej otworzy się za to skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ulicą Worcella.

Z powodu przebudowy torowiska na skrzyżowaniu z ulicą Dekabrystów – korekty w rozkładzie jazdy linii 15, 22, 24, 29 i 65

Z powodu przebudowy torowiska na skrzyżowaniu z ulicą Dekabrystów, od najbliższej soboty autobusy linii 15, 22, 24 i 29 pojadą inaczej. Korekty pojawią się również w rozkładzie jazdy linii 65.

Skrócenie trasy linii 65. Bus zastępczy do Zawodzia

Miejski Zarząd Dróg i Transportu, w uzgodnieniu z Urzędem Gminy Poczesna, informuje  skróceniu od soboty, 19 września linii 65 do przystanku KORWINÓW-PAŁAC.

Częstochowskie MPK zakupi 15 autobusów elektrycznych do końca 2020 roku

15 autobusów elektrycznych zakupi częstochowskie MPK do końca 2020 roku. Dostarczy je za 48 mln zł Autosan, który wygrał przetarg. „Elektryki” bez ładowania będą mogły przejechać 240 km.  

Przystanek autobusowy ,,Bacewicz” będzie nieczynny od 14 września do odwołania

Przystanek autobusowy ,,Bacewicz” w kierunku ul. Michałowskiego będzie nieczynny od 14 września do odwołania – informuje MZDiT. Powodem są prace związane z przebudową linii tramwajowej.

Niewybuch w al. Armii Krajowej, objazdy autobusów

Z powodu odkrycia niewybuchu na terenie przebudowy linii tramwajowej, zamknięta jest al. Armii Krajowej na odcinku od ul. PCK do ul. Dekabrystów.

Częstochowa Gnaszyn

Jest to przystanek kolejowy na linii 61 znajdujący się w dzielnicy o tej samej nazwie. Obecnie zatrzymują się tu pociągi Kolei Śląskich na linii S13 z Częstochowy do Lublińca oraz Przewozów Regionalnych dwóch relacji: Częstochowa – Lubliniec oraz Tarnowskie Góry…