FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Miasto zdobyło środki w konkursie Komisji Europejskiej

Częstochowa zdobyła blisko 7,2 mln euro w konkursie „Łącząc Europę” na europejskie projekty poprawiające możliwości transportowe i płynność ruchu. Dofinansowanie zwiększy udział funduszy unijnych w największej miejskiej inwestycji drogowej, związanej z dawną DK-1.

Czerwono-niebieskie autobusy wyruszyły na ulice Częstochowy!

Od dziś autobusy MPK w Częstochowie  w barwach Rakowa Częstochowa wyruszyły na ulice miasta. Mieszkańcy Częstochowy będą mogli codziennie podróżować do pracy, do szkoły czy na mecze Rakowa wraz z trenerem Markiem Papszunem i zawodnikami!

Budowa połączenia ul. Korfantego z ul. Bugajską

Połączenie ul. Korfantego z ul. Bugajską to kluczowe zadanie dla optymalizacji obsługi komunikacyjnej terenów inwestycyjnych oraz stworzenia wygodnego turystycznego połączenia „rowerowego” z Olsztynem i całą Jurą. Inwestycja jest realizowana kosztem 59 mln zł.

Drogowcy zaskakują zimę

Z uwagi na niekorzystne prognozy pogody 11 jednostek ciężkiego sprzętu jest w gotowości do wyjazdu na nasze ulice, co jest równoznaczne z rozpoczęciem przez Miejski Zarząd Dróg „AKCJI ZIMA”.

Przebudowa DK-91. Od 3 listopada nowa organizacja ruchu

Nowy etap prac przy przebudowie DK-91 od alei Jana Pawła II do ul. Rakowskiej wymusza od 3 listopada (czwartek) nową tymczasową organizację ruchu, która z ewentualnymi modyfikacjami ma obowiązywać do późnej jesieni przyszłego roku.

Od początku listopada zmiany w komunikacji miejskiej oraz powrót tramwaju na Kucelin

Od 1 listopada 2022 r. – w odpowiedzi na wnioski mieszkańców –  nastąpią zmiany na niektórych liniach autobusowych MPK w Częstochowie. Będą to korekty kursów, na linii 21 modyfikacja trasy jest związana z zakończeniem prac na ul. Złotej, uruchomiona zostanie też…

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w okolicach cmentarzy

Jak co roku w rejonie 6 częstochowskich nekropolii na czas listopadowego święta czekają nas zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Niektóre zmiany wprowadzone zostaną przed 1 listopada. W sam Dzień Wszystkich Świętych MPK wprowadza cztery linie specjalne między cmentarzami.

Od 1 października kilka zmian w komunikacji miejskiej

Od 1 października br. zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej na trasach linii: 14, 20, 23, 25 i 69. Głównie chodzi o autobusy kursujące przez Brzeziny oraz przedłużenie linii 23 do centrum handlowego Aniołów Park.

Od 1 września zostanie wprowadzona zmiana taryfikatora biletowego dla przejazdów środkami MPK w Częstochowie

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie od 1 września zostanie wprowadzona zmiana taryfikatora biletowego dla przejazdów środkami MPK w Częstochowie, w którym będą premiowane usługi elektroniczne, a bilet jednorazowy przybierze elastyczną formę czasową. Nadal w bardzo preferencyjnych cenach, na…

Nocna rozbiórka kładki dla pieszych na wysokości ul. Mireckiego

W nocy z czwartku na piątek (z 28 na 29 lipca) rozbierana będzie kładka dla pieszych nad aleją Wojska Polskiego (DK-91) na wysokości ul. Mireckiego w Częstochowie. Przez pół nocy ruch na DK-91 zostanie w tym miejscu wstrzymany.