FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Zmiana rozkładu jazdy w związku z remontem ulicy Janusza Korczaka

W związku z remontem ulicy Korczaka, od poniedziałku 10 sierpnia autobusy linii 19, 25, 33 i 37 w kierunku Stradomia pojadą inaczej.

Dodatkowa linia autobusowa nr 90 (PLAC BIEGAŃSKIEGO – HALA CZĘSTOCHOWA) na mecz żużlowy

W najbliższy piątek zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 90 (PLAC BIEGAŃSKIEGO – HALA CZĘSTOCHOWA), która umożliwi dojazd na mecz PGE Speedway Ekstraligi: Eltrox Włókniarz Częstochowa vs Falubaz Zielona Góra.

Trwa wymiana oświetlenia ulicznego wzdłuż modernizowanej linii tramwajowej

Równolegle do trwającej właśnie przebudowy infrastruktury tramwajowej, Miejski Zarząd Dróg i Transportu wCzęstochowie realizuje również wymianę oświetlenia ulicznego wzdłuż  modernizowanej linii. Na większości odcinków stara infrastruktura jest wymieniana na oprawy typu LED.

Po przerwie wraca dystrybucja informatora dla pasażerów częstochowskiej komunikacji miejskiej

Po przerwie spowodowanej największymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie wraca z przygotowaniem i dystrybucją informatora dla pasażerów częstochowskiej komunikacji miejskiej.

Nowe Twisty o numerach 655 i 656 już na trasie

To piąty i szósty nowy tramwaj dla Częstochowskiego MPK. Docelowo nowych fabrycznie pojazdów ma być dziesięć (do numeru 660).

Od 1 sierpnia części kursów linii nr 13 oraz 95 pojedzie do Wierzchowiska

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie od 1 sierpnia 2020 r. nastąpi wydłużenie części kursów linii autobusowej nr 13 do Wierzchowiska.

Dodatkowa linia nr 90 na mecz żużlowy 26.07.2020 r. w relacji PLAC BIEGAŃSKIEGO – HALA CZĘSTOCHOWA

                                                                               …

Podpisano porozumienie międzygminne dotyczę wydłużenia linii autobusowej nr 13 do Wierzchowiska

Dziś (tj. 13 lipca) w Urzędzie Miasta prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i wójt gminy Mykanów Dariusz Pomada podpisali porozumienie międzygminne dotyczę wydłużenia linii autobusowej nr 13 do Wierzchowiska. Uruchomienie połączenia planowane jest od 1 sierpnia.

Od jutra zmiany na liniach autobusowych nr 25 i 95

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie od piątku, 10 lipca zostaną wprowadzone zmiany na liniach nr 25 i 95.

Budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Piłsudskiego w Częstochowie

W Częstochowie trwają prace przy budowie centrów przesiadkowych. Mają one powstać przy sąsiedztwie trzech miejskich  dworców: Częstochowa – Stradom, Częstochowa – Raków oraz Częstochowa – Główna.