FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Covid 19 – nowy plan działań na najbliższe tygodnie

Rząd przedstawił plan działań na najbliższe tygodnie. Ma to pomóc dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. Od soboty otwarte będą sklepy w galeriach handlowych w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym…

Czy w ramach budżetu obywatelskiego powstaną „Dzielnicowe Kluby Mieszkańca ?

Tylko do środy (tj. 25.11) można oddać swój głos w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wśród zgłoszonych zadań znalazł się m.in. projekt dotyczący utworzenia „Dzielnicowych Klubów Mieszkańca”.

Budżet Obywatelski: Wspólny projekt środowiska piłkarskiego w Częstochowie

Od poniedziałku (tj. 16 listopada) trwa głosowanie w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wśród zadań ogólnomiejskich jest projekt, który wspierają, aż cztery podmioty sportowe.

Prezentacja nowej fontanny na terenie rewitalizowanego Starego Rynku

W poniedziałkowy wieczór na terenie rewitalizowanego Starego Rynku, swoje kolorowe oblicze zaprezentowała nowa „tańcząca” fontanna. Po zakończeniu inwestycji będzie jedną z głównych atrakcji tego miejsca.

W dzielnicy Wrzosowiak powstanie mini park tzw. „park kieszonkowy” ?

Od 16 listopada tj. od poniedziałku rusza głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Wśród zgłoszonych przez mieszkańców inwestycji i zadań jest m.in. budowa „parku kieszonkowego” w dzielnicy Wrzosowiak przy ul. Władysława Orkana.

Trwa budowa kompleksu sportowego z torem speedrowerowym w dzielnicy Wrzosowiak (zdjęcia)

Trwają prace związane z budową kompleksu sportowego z torem speedrowerowym oraz boiskiem do gry w piłkę nożną w dzielnicy Wrzosowiak. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Trwa kolejny etap prac przy budowie odwodnienia części dzielnicy Północ

Trwa kolejny etap prac przy budowie odwodnienia części dzielnicy Północ wraz z przebudową ul. Św. Brata Alberta i przyległych: Hiacyntowej i Lawendowej. Na remontowanych odcinkach pojawiły się już pierwsze warstwy nawierzchni.

Kolejne inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

Dzięki realizacji kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, trzy hybrydowe boiska sportowe przy ulicy Limanowskiego zostały poddane rewitalizacji. Zyskały też specjalistyczną infrastrukturę, ułatwiającą ich eksploatację.

Rozpoczęły się prace konserwacyjne odwodnienia w dzielnicy Dźbów

W związku intensywnymi opadami deszczu oraz niedawnym oddaniem do użytku autostrady A-1, rozpoczęły się prace konserwacyjne rowów odwadniających w dzielnicy Dźbów.

Przed budynkiem Urzędu Miasta przy ulicy Waszyngtona stanęły trzy namioty

Przed budynkiem Urzędu Miasta przy ulicy Waszyngtona – na razie testowo – stanęły trzy namioty. Będą chronić interesantów przed potencjalnymi, niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.