FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Przy ulicy Zaciszańskiej powstanie park linowy

Został ogłoszony przetarg na rozbudowę placu zabaw przy ul. Zaciszańskiej. Wzbogaci się o park linowy.

W Miejskich Przedszkolach wyrastają ogrody dydaktyczne

W Miejskich Przedszkolach nr 16 i 37  odbyła się inauguracja ogrodów dydaktycznych, czyli miejsc, w których dzieci poprzez zabawę, obserwację i własne doświadczenia przyrodnicze poznają otaczający je świat. Wśród zaproszonych gości był prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak, poseł…

Zmiany na Placu Biegańskiego

Miasto rozpoczyna prace koncepcyjne nad zmianami na placu Biegańskiego i prosi o sugestie mieszkanki i mieszkańców Częstochowy. Celem – przyjazna przestrzeń spełniająca ich oczekiwania.  

Przebudowa Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie

W ubiegłym roku została zakończona przebudowa budynku przy ul. Jasnogórskiej 34, przylegającego do siedziby Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie przy ul Jasnogórskiej 36. W ostatnim czasie inwestycję uzupełniono o montaż klimatyzacji.

„Stacja Kopernik” – nowy budynek mieszkalny z częścią usługową w Częstochowie

U zbiegu ulic Wolności i Kopernika do 2018 roku naprzeciw wyjścia z Dworca Głównego stała kamienica w bardzo kiepskim stanie. Nowy obiekt mieszkalny „Stacja Kopernik”, z parterową częścią usługową, postawi kielecka firma developerska Trust Investment.

Zaawansowane prace przy termomodernizacji Technicznych Zakładów Naukowych

Zaawansowane są już prace przy termomodernizacji Technicznych Zakładów Naukowych przy ul. Jasnogórskiej. Inwestycja kosztuje 12,5 mln zł. Niedawno miasto uzyskało zapewnienie wyższego dofinansowania unijnego do tego zadania.

System miejskiego monitoringu wzbogacił się o kolejne kamery

Obsługiwany przez Straż Miejską system miejskiego monitoringu wzbogacił się o kolejne kamery.Częstochowski monitoring wizyjny, którego centrum znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej, został rozbudowany o dwa nowe punkty kamerowe: przy amfiteatrze na Promenadzie im. Czesława Niemena w dzielnicy Północ oraz…

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację. Inwestycja kosztowała blisko 1,1 mln zł. To jedna z 9 miejskich placówek oświaty, w których w 2022 r. sfinalizowano prace związane z ociepleniem i odnowieniem budynków.

Na Rakowie powstał nowy blok komunalny

Część lokatorów odebrała już klucze do swoich mieszkań w nowym budynku przy ul. Syrokomli 8. Do zasiedlenia są w sumie 24 lokale. Blok powstał kosztem 4,1 mln zł.

Lokalne produkty bezpośrednio od rolników

Na Rynku na Zawodziu została wyznaczona strefa z myślą o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.