FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Ogłoszono przetarg na rewitalizację Placu Pamięci Narodowej

Centrum Usług Komunalnych ogłosił przetarg na rewitalizację Placu Pamięci Narodowej. W ramach inwestycji powstanie nowa zieleń.

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz, który powstanie przy ul. Niedługiej w okolicach rzeki Stradomka.

CzęstoZielona- nowe kwiaty i zieleń

W ramach programu CzęstoZielona  pojawiły się nowe kwiaty m.in. na placu Daszyńskiego i przy ul. Waszyngtona. Ostatnie zielone uzupełnienia to efekt uzgodnień prezydenta miasta z Centrum Usług Komunalnych. Nowa zieleń – zgodnie z założeniami działań realizowanych pod hasłem „CzęstoZielona” –…

CzęstoZielona – pierwszy w Częstochowie ogród deszczowy

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 został założony pierwszy w Częstochowie ogród deszczowy. Jego budowie towarzyszyły warsztaty promujące właściwe gospodarowanie wodami opadowymi.

Powstanie koncepcja zagospodarowania Doliny Warty

Miasto zleciło ją ekspertom – architektom krajobrazu. Ich zadaniem jest powiązać dbałość o przyrodę tego obszaru z jego potencjałem wypoczynkowym. Wypracowana przez nich wizja przejdzie konsultacje społeczne.

Spółka Stoelzle Częstochowa po raz kolejny włączyła się w działania miejskiego programu „CzęstoZielona

Spółka Stoelzle Częstochowa po raz kolejny włączyła się w działania miejskiego programu „CzęstoZielona”, fundując drzewa, które zostały dzisiaj posadzone w dzielnicy Wyczerpy.

W Częstochowie powstały nowe antysmogowe łąki kwietne, od 1 maja działa część miejskich fontann

Nowe łąki kwietne posiano w 5 lokalizacjach w Częstochowie. Od 1 maja działa część miejskich fontann i mini-tężnia solankowa.  Łąki pojawią się w dwóch miejscach przy alei Jana Pawła II (łącznie 1,6 tys. m kw.), przy alei Marszałkowskiej (1,2 tys….

Będzie więcej kawiarenek na placu Biegańskiego ?

Miasto ogłosiło przetarg na dzierżawę części placu Biegańskiego pod dwie kolejne kawiarenki letnie. Oferty można składać do 18 maja. Umowy dzierżawy mają być podpisywane na 3 sezony.

Częstochowa wysiała dużą łąkę kwietną, która wzejdzie w kolorach ukraińskiej flagi

Częstochowa, obok Krakowa i Białegostoku, wysiała dużą łąkę kwietną, która wzejdzie w kolorach ukraińskiej flagi. Miasto dołączyło w ten sposób do akcji „Tygodnika Powszechnego” i Fundacji Łąka, przeznaczając 1000 m.kw. terenu wzdłuż alei Jana Pawła II na zasiew błękitno-żółtej mieszanki…

CUK zapowiada posadzenie ponad 2 tys. krzewów w III Alei NMP

Centrum Usług Komunalnych zapowiada posadzenie ponad 2 tys. krzewów w III Alei NMP. Roślinność jeszcze tej wiosny ma uzupełnić zieleńce, które ucierpiały m.in. na skutek skracania sobie drogi przez przechodniów. W planach jest również dostawienie słupków wcześniej zatwierdzonych przez konserwatora…