FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Trwa przebudowa ul. Jesiennej oraz budowa łącznika ul. Bór z ul. Jesienną (zdjęcia)

Dziś przyjrzeliśmy się jak przebiegają prace drogowe związane z przebudową ul. Jesiennej oraz budową łącznika ul. Bór z ul. Jesienną.

Rozbudowa DK-46 – ulicy Głównej i ulicy Przejazdowej

Przebudowa drogi krajowej nr 46 czyli ulic Głównej oraz Przejazdowej wraz z budową obejścia ulicy św. Barbary jest jedną najważniejszych inwestycji drogowych prowadzonych na terenie naszego miasta. Jest to także jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat,  która to spowoduje zwiększenie…

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poprawi bezpieczeństwo przy kilkunastu newralgicznych przejściach dla pieszych

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poprawi bezpieczeństwo przy kilkunastu newralgicznych przejściach dla pieszych. Projekty zrealizuje do jesieni tego roku.

Częstochowa otrzymała blisko 60 mln zł dofinansowania na połączenie 1 Maja i ul. Krakowskiej

Częstochowa zdobyła niemal 60 mln zł na połączenie 1 Maja z ul. Krakowską z programu inwestycyjnego Polskiego Ładu. Niestety dwa inne wnioski odrzucono, ale miasto liczy jeszcze na środki z tzw. puli PGR Polskiego Ładu.

MZD wybrał wykonawców prac związanych z przebudową ul. Wilczej i Ukrytej

Miejski Zarząd Dróg wybrał wykonawców prac związanych z przebudową ul. Wilczej (dz. Błeszno) i Ukrytej (dz. Grabówka). Oba zadania będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Przegląd inwestycji drogowych w Częstochowie

Oprócz dwóch największych zadań drogowych – przebudowy alei Wojska Polskiego oraz przebudowy DK-46 – w mieście trwają prace m.in. przy ul. Traugutta, Jesiennej, Złotej, Mehoffera czy Michałowskiego.  Miejsce kilku inwestycji drogowych odwiedzili prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Piotr Grzybowski, w…

Przebudowa DK-46 – od 11 kwietnia będą utrudnienia na odcinku ul. Pułaskiego

Od 11 kwietnia będą utrudnienia na odcinku ul. Pułaskiego, w związku z pracami przy budowie ronda na wlocie nowej drogi łączącej ul. Główną z ul. Pułaskiego. To element przebudowy DK-46 z budową obejścia ul. św. Barbary.  

Przebudowa ul. Jesiennej oraz budowa łącznika ul. Bór z ul. Jesienną (zdjęcia)

Dziś przyjrzeliśmy się jak przebiegają prace drogowe związane z przebudową ul. Jesiennej oraz budową łącznika ul. Bór z ul. Jesienną. Przypomnijmy, że na tym etapie prac nieprzejezdny jest odcinek ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do ul. Rutkiewicz.

Przebudowa Alei Wojska Polskiego – efekty prac

Rzućmy okiem na poszczególne odcinki ogromnej inwestycji, która finalnie bardzo przysłuży się – jak głosi sama nazwa miejskiego programu – ,,Lepszej Komunikacji w Częstochowie.” U progu wiosny stan robót na budowie nowej alei Wojska Polskiego (DK-91) prezentuje się następująco:

Postęp prac przy przebudowie ul. Złotej na Zawodziu

Trwa przebudowa ulicy Złotej, jednej z najważniejszych dróg na Zawodziu. Inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę odcinka drogi od ulicy Legionów do ulicy Mirowskiej.