FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Korczaka

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Korczaka w Częstochowie. W ramach inwestycji powstanie droga rowerowa oraz zasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy.

W sobotę utrudnienia w ruchu na ul. Kucelińskiej

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie w sobotę, 30 maja w związku z wymianą nawierzchni ul. Kucelińskiej mogą występować utrudnienia w komunikacji.

Uwaga: w piątek i sobotę utrudnienia na al. Pokoju. Linia nr 19 skrócona do przystanku C.H. JAGIELLOŃCZYCY

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie  w dniach 29-30.05 w wyniku robót w obrębie budowy centrum przesiadkowego na Rakowie  przejazd na wysokości  skrzyżowania al. Pokoju z ul. Kuncewiczowej zostanie zamknięty w obu kierunkach.

Więcej zieleni przy częstochowskich ulicach

Coraz więcej zieleni widać przy realizowanych inwestycjach drogowych i komunikacyjnych. Majowe deszcze sprawiają, że wygląda efektowniej.  

W ramach inicjatywy lokalnej powstanie kanalizacja sanitarna w rejonie ulic Kawodrzańskiej, Reduty Częstochowskiej, Miętowej i Zuchów

W ramach inicjatywy lokalnej do końca września ma powstać kanalizacja sanitarna w rejonie ulic Kawodrzańskiej, Reduty Częstochowskiej, Miętowej i Zuchów.  

Sprawdź, gdzie wkrótce powstaną nowe chodniki

Trwa inwestycyjna ofensywa na częstochowskich ulicach mimo obiektywnych trudności panujących w czasie epidemii. Równolegle do realizacji inwestycji strategicznych, jak i na drogach lokalnych, w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” w najbliższych tygodniach zostanie na zlecenie MZDiT wykonanych pięć zadań…

Wymiana nawierzchni ulicy Turystycznej

Prace w dzielnicy Mirów zostały przeprowadzone w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – dotyczy on głównych arterii dzielnicowych, w tym tych, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej.

Początek prac na Mirowskiej. Zawieszony przystanek STARY RYNEK 03 od 19.02.2020r.

Rozpoczęły się roboty drogowe na południowej nitce ul. Mirowskiej od Placu Daszyńskiego do ul. Nadrzecznej. Ruch odbywa się jedynie w kierunku wschodnim północnym pasem tej ulicy.

Zakończył się remont mostu na ul. Zawodziańskiej na Mirowie

Przebudowa mostu nad Wartą w częstochowskiej dzielnicy Mirów trwała od sierpnia. Inwestycja kosztowała ponad 10,6 mln zł, z czego 4,44 mln stanowiło dofinansowanie zdobyte ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Remont poprawił komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców w…

Ruszyła budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Równoległą i Rydza-Śmigłego

Na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Częstochowie do końca listopada br. powstanie sygnalizacja świetlna. Mowa oczywiście o skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Równoległą  i Rydza-Śmigłego. Inwestycja będzie realizowana dzięki  porozumienia z prywatnym inwestorem.