FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Ulica Złota wkrótce doczeka się gruntownej przebudowy

Dzięki zaangażowaniu władz miasta, przy wsparciu związanych z Częstochową polityków oraz samych mieszkańców, ulica Złota wkrótce doczeka się gruntownej przebudowy. Szacowana na ponad 13 mln zł inwestycja zostanie wsparta dofinansowaniem przyznanym z Funduszu Dróg Samorządowych przez  Śląski Urząd Wojewódzki.

Na terenie Częstochowy trwa badanie specyfikacji ruchu drogowego

Na terenie Częstochowy trwa badanie specyfikacji ruchu drogowego. Ostatnie tego typu pomiary były przeprowadzane w mieście kilka lat temu.

Kolejna faza przebudowy linii tramwajowej. Objazdy dla linii autobusowych

Od soboty 10.10 na remontowanym północnym odcinku linii tramwajowej rozpoczną się kolejne utrudnienia. Z ruchu wyłączony będzie wjazd z al. AK w ul. Dekabrystów i odwrotnie. Wyznaczono objazdy.

Porozumienie z Ikeą. Przedłużenie Korytarza Północnego

Przedstawiciele władz miasta i IKEA podpisali porozumienie, w efekcie którego koncern będzie partycypować w kosztach inwestycji związanych z kontynuacją budowy tzw. Korytarza Północnego od węzła przy ul. Makuszyńskiego w kierunku wschodnim. 

Częstochowska policja apeluje do uczestników ruchu drogowego

W związku z dynamicznym wzrostem liczby wypadków śmiertelnych na drogach Częstochowy i powiatu, częstochowska drogówka apeluje do uczestników ruchu drogowego o wyobraźnię za kierownica i rozsądek na drogach.

Niewybuch w al. Armii Krajowej, objazdy autobusów

Z powodu odkrycia niewybuchu na terenie przebudowy linii tramwajowej, zamknięta jest al. Armii Krajowej na odcinku od ul. PCK do ul. Dekabrystów.

Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie będą prowadzone prace drogowe

W czwartek, 10 września, rusza remont nawierzchni sporego odcinka ulic Okulickiego i Kilińskiego. Już od wtorku trwają podobne prace na ulicach Jadwigi i Rocha. Przebudowywane są też chodniki – na ul. Przestrzennej, Krakowskiej czy Marii Skłodowskiej-Curie. Wszędzie tam można obecnie…

Władze samorządowe Częstochowy i okolic wystosowali do Ministra Infrastruktury list w sprawie węzła drogowego DK-1 – DK-46 w ul. Bugajskiej

Władze samorządowe Częstochowy i okolic nadal walczą o środki na realizację węzła drogowego DK-1 – DK-46 w ul. Bugajskiej. Inwestycja odciążyłaby DK-1 przy wyjeździe z Częstochowy, byłaby też korzystna dla rozwoju gospodarczego subregionu.    

Trwa przebudowa ul. Korczaka (video)

Od kilku tygodni trwa przebudowa ul. Korczaka w Częstochowie. W ramach inwestycji powstanie m.in nowa droga rowerowa oraz zasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy.

Tragiczny weekend na częstochowskich drogach

W ubiegły weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do dwóch wypadków śmiertelnych. W sobotę, na drodze gminnej w Podlesiu, zginął 34-letni motorowerzysta. W niedzielę w Częstochowie śmiertelne obrażenia odniósł 48-letni motocyklista. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tych…