FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Ogłoszono przetarg na budowę drogi rowerowej w ul. Wilsona

Częstochowa stale dąży do poprawy infrastruktury miejskiej, aby zapewnić mieszkańcom wygodę i bezpieczeństwo w codziennych podróżach. W tym celu Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ogłosił przetarg na budowę drogi rowerowej w ul. Tomasza Wilsona.

Od środy jedziemy przez całą nową „Gierkówkę”

21 lutego będzie otwarty dla ruchu cały przebudowany odcinek al. Wojska Polskiego wraz z głównymi skrzyżowaniami. Już przy udrożnionej arterii będą prowadzone finalne roboty.  

Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Sportowej

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Sportowej od ulicy Wandy Rutkiewicz do al. 11 Listopada w dzielnicy Wrzosowiak.

Nowe kładki dla pieszych oraz przejście podziemne na al. Wojska Polskiego oddane do użytku

Trwają finalne prace na największej inwestycji drogowej w histroii Częstochowy, czyli przebudowie alei Wojska Polskiego. W ramach inwestycji powstały między innymi pięć nowoczesnych kładek pieszo-rowerowych, które w środę 7. lutego zostały udostępnione do użytku mieszkańcom. Do dyspozycji mieszkańców oddano również…

Otwarcie ukończonej inwestycji drogowej nr DK-46

Z udziałem władz miasta, dyrekcji MZD, przedstawicieli firm wykonawczych, instytucji współpracujących przy budowie oraz parlamentarzystów i częstochowskich radnych uroczyście oddana do użytku została budowa nowej DK-46 na zachodzie Częstochowy.

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Oficerskiej na odcinku od ul. Skrzetuskiego do ul. Łączności

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ul. Oficerskiej na odcinku od ul. Skrzetuskiego do ul. Łączności.

MZD: Otwarto oferty na budowę przedłużenia ul. 1 Maja do ul. Krakowskiej

W Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie otwarto oferty na budowę przedłużenia ul. 1 Maja do ul. Krakowskiej. Wpłynęły cztery aplikacje od firm zainteresowanych realizacją tego strategicznego zadania mostowo-drogowego.

Częstochowa otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Jasnogórskiej

Częstochowa uzyskała zapewnienie dofinansowania w wysokości 3,8 mln zł na przebudowę ul. Jasnogórskiej z Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 12,7 mln zł.

Trwają prace związane z budową połączenia ul. Korfantego z ul. Bugajską

Trwają prace związane z budową połączenia ul. Korfantego z ul. Bugajską, która lepiej skomunikuje tereny przemysłowe z DK-46. Inwestycja poprawi również  rowerowe połączenie Częstochowy z terenami jurajskimi.

Przebudowa al. Wojska Polskiego wkracza w kolejny etap. Od poniedziałku zamknięty zostanie całkowicie odcinek od ul. Rakowskiej do ul. Krakowskiej

W związku z koniecznymi do przeprowadzenia pracami od poniedziałku 16 stycznia (od świtu) wprowadzona zostanie zapowiadana jeszcze w poprzednim roku kolejna zmiana w organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego. Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie czynna dotąd nitka w kierunku Warszawy…