FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

W Częstochowie ruszyła kampania „Bezpieczny Senior”

„Bezpieczny Senior” to kampania, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa seniorów przed oszustami i złodziejami. Z tą myślą w Częstochowie powstały spoty profilaktyczne, które mają ustrzec tę grupę mieszkańców narażonych na oszustwa metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Organizatorem przedsięwzięcia jest…

Kolejna ósemka młodych osób związanych z Częstochową wybrana w ramach akcji ,,Twarze Przyszłości”

Kolejna ósemka młodych osób związanych z Częstochową , które już mają na koncie spore osiągnięcia została wybrana w ramach akcji ,,Twarze Przyszłości”

50 dziecko dzięki częstochowskiemu in vitro

Na świat przyszedł kolejny chłopiec urodzony w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. 1 czerwca, w Dzień Dziecka jego tata odebrał wózek ufundowany przez częstochowską firmę Deltim.

Krzysztof Matyjaszczyk: Obudziliśmy się w innej rzeczywistości i od tego czasu próbujemy ją okiełznać (wywiad)

Z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem rozmawialiśmy m.in. o tym jak Częstochowa radzi sobie z pandemią koronawirusa,  o formach wsparcia dla przedsiębiorców i podatników, rozpoczętych inwestycjach oraz o stanie samorządu lokalnego, a także o wyborach na prezydenta RP

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory w Polsce po wojnie – wybory do rad gmin z 27 maja 1990 roku, wspominane są szczególnie. Mija dokładnie 30 lat od tamtego…

Częstochowa: Coraz mniej chorych na Covid-19, szkoły dostały środki ochrony

Według stanu na 26 maja na koronawirusa choruje już tylko 7 mieszkanek lub mieszkańców  Częstochowy. Od dłuższego czasu nie notuje się na szczęście nowych ognisk zakażeń. Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności Spraw Obronnych Urzędu Miasta zaopatruje obecnie w środki ochrony…

Tegoroczny budżet obywatelski z poślizgiem. Wszystkiemu winny koronawirus

Tradycyjnie na przełomie maja i czerwca mieszkańcy Częstochowy mogli  zgłaszać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego. Niestety w tym roku w związku z pandemią koronawirusa cała edycja została zawieszona.

Od poniedziałku część dzieci z klas I-III wrócą do szkół

Od poniedziałku część dzieci z klas I-III wraca do szkół.  Na razie Rodzice/opiekunowie tylko 423 dzieci zadeklarowali, że ich pociechy powrócą do szkół.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk z absolutorium

W czwartek, 21 maja podczas XXIX zwyczajnej sesji rady miasta Krzysztof Matyjaszczyk otrzymał absolutorium za prawidłowe wykonanie budżetu za 2019 rok oraz wotum zaufania.

Przedszkole nr 37 czeka remontu elewacji – docieplenia budynku

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił przetarg  na wykonanie remontu elewacji – docieplenia budynku Miejskiego Przedszkola nr 37 przy ul. Sportowej 85 w Częstochowie.