FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Powstaje kolejny blok komunalny przy ul. Bardowskiego

W przyszłym roku ma zostać oddany do użytku nowy miejski budynek mieszkaniowy z 43 mieszkaniami z czego 10 dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja kosztuje 11,2 mln zł i jest dofinansowana z programu wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego.

14. Jarmark Wielkanocny już w ten weekend

Już po raz 14. w Częstochowie odbędzie się Jarmark Wielkanocny, który w tym roku okraszą  koncerty – zespołu AmperA i Amelii Cierpiał oraz występy dzieci i młodzieży. Nie zabraknie także rozstrzygnięć konkursów nie tylko kulinarnych. To już tradycja, że w klimat…

Exact Systems rusza na podbój Francji

Częstochowska firma zadba o francuską produkcję motoryzacyjną i  rozszerzy zakres świadczonych usług. To 12. europejski rynek, który chce podbić. Spółka tworzy joint venture z francuskim partnerem SNECI i będzie kontrolować oraz wspierać produkcję samochodów i części do nich w zakładach nad Sekwaną.

Częstochowa zabiega o oddziały przygotowania wojskowego

Oddziały te miałyby funkcjonować już od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych i ,,Kochanowskim”. Zgodę musi wydać resort obrony – dlatego Rada Miasta podjęła uchwały w sprawie złożenia do MON odpowiednich wniosków.

Nowy prezes Rakowa z wizytą u prezydenta Częstochowy

Nowy prezes Rakowa Częstochowy Piotr Obidziński spotkał się prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem. Rozmowa dotyczyła finiszu rozgrywek Ekstraklasy oraz dalszej współpracy między miastem a klubem.

Zostaw 1,5 % w Częstochowie

Trwają rozliczenia skarbowe. Częstochowski magistrat zachęca do przekazania 1,5 procent ze swojego podatku organizacjom działającym w naszym mieście. Pełna lista OPP uprawnionych do otrzymania takiego wsparcia znajduje się na stronie UM Częstochowy.

Społeczna akcja ZGM TBS „Zdrowi lokatorzy”

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie zainaugurował we wtorek, 7 marca najnowszą akcję społeczną „Zdrowi lokatorzy”, która dotyczy profilaktyki przeciwnowotworowej. Kolejną akcję profilaktyczną odbywającą się w ramach 70-lecia ZGM patronatem objął  prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Miasto chce ograniczyć liczbę bezdomnych i niechcianych kotów

Miejski Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przystąpił do realizacji corocznego programu sterylizacji/kastracji kotów wolno żyjących bytujących na terenie Częstochowy.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie

Od poniedziałku, 6 marca ruszyła rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie. Będzie się odbywała z wykorzystaniem systemu elektronicznego. 

Miasto dołoży jeszcze więcej do oświaty

Rząd obniżył planowaną subwencję oświatową dla Częstochowy na 2023 r. o ponad 1,2 mln zł. Do zadań edukacyjnych finansowanych z subwencji miasto jest obecnie zmuszone dokładać ponad 140 mln zł rocznie.