FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Pomoc z Częstochowy trafiła wraz z konwojem MPK na Ukrainę

Dzięki wspólnym działaniom służb miejskich, koordynowanym przez MPK w Częstochowie, kolejne wsparcie trafiło do walczących z rosyjskim najeźdźcą Ukraińców. Tym razem przed kilkoma dniami swój cel w mieście Chmielnicki osiągnął konwój składający się z czterech autobusów i pomocy rzeczowej zebranej…

Początek sezonu kąpielowego w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” i na Pływalni Letniej

W najbliższą sobotę (18 czerwca) rozpoczyna się sezon kąpielowy w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” i na Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45.

W czerwcu oddano do użytku 10 ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych

W czerwcu oddanych do użytku zostało 10 ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które powstały w ramach planu przyjętego przez samorząd. Ich realizatorem jest Tauron. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych nałożyła na władze samorządowe obowiązek opracowania i uchwalenia planu budowy ogólnodostępnych…

Dwa kolejne przedszkola przejdą termomodernizację

Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację dwóch częstochowskich przedszkoli – MP nr 13 przy ul. Gwiezdnej i MP nr 25 przy ul. Wittiga. Oferty można składać do 6 lipca.

W Strasburgu z Częstochową na czele

W siedzibie Rady Europy w Strasburgu Częstochowa zorganizowała Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy, któremu aktualnie przewodzi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Realizacja kolejnych zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego

Realizowane są kolejne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Ostatnio w kilku miejscach pojawiły się m.in. nowe ławki i kosze, stanęła też wiata rowerowa. Jeszcze do 12 czerwca można zgłaszać projekty zadań na przyszły rok.  

12. Bieg Częstochowski

W sobotę, 11 czerwca Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych ,,Zabiegani” Częstochowa zaprasza amatorów i zawodowców do udziału w 12. Biegu Częstochowskim.

XIII akcja ,,Polska Biega”

W środę, 8 czerwca Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie zaprasza na XIII Akcję ,,Polska Biega”.

Wsparcie dla ponad 180 uchodźców przy ul. Koksowej

Ponad dwa miesiące od uruchomienia przez miasto obiektu tymczasowego zakwaterowania uchodźców w udostępnionym przez Liberty Częstochowa budynku przy ul. Koksowej, przebywa w nim ponad 180 osób z Ukrainy.

Pierwsza pomoc przedmedyczna z udziałem radnego Tomasza Blukacza

W częstochowskich placówkach oświatowych prowadzony jest cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu społecznego realizowanego w Częstochowie. Projekt „Akcja Życie” ma na celu poprawienie świadomości w zakresie pierwszej pomocy i rozwoju zainteresowań młodych ludzi. Pomysłodawcami zajęć w…