FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Sroga zima za nami. Czyhają inne niebezpieczeństwa

Za nami kilka mroźnych dni i nocy, które spowodowały wiele zakłóceń m.in. w komunikacji międzymiastowej. Czas na odwilż, jednak nie oznacza to końca utrudnień.

Akcja „Zima” w Częstochowie

Od kilku dni firma zajmująca się zimowym oczyszczaniem miasta pracuje w pełnym wymiarze. Obecnie odśnieżaniem i posypywaniem ulic solą zajmuje się 21 zestawów pługopiaskarek.

Organizacja nauki od 18 stycznia

Zgodnie z decyzją rządu, od 18 stycznia dzieci klas I-III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej – w ścisłym reżimie sanitarnym. W szkołach prowadzących kształcenie zawodowe nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu.

Apel Prezydenta Częstochowy w sprawie szczepień na Covid-19

Szczepionka przeciw Covid-19 ma być udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. 15 stycznia powinna rozpocząć się rejestracja osób chętnych na szczepienie powyżej 80. roku życia, a tydzień później – powyżej 70 lat. Prezydent Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyk liczy na to, że…

Punkty szczepień w Częstochowie

Trwają szczepienia osób z grupy 0 – m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali, pracowników domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej.

Władze miasta w sprawie testowania nauczycieli

Prezydent Częstochowy proponuje testy na przeciwciała Covid-19 i szybkie testy antygenowe dla pracowników szkół, którzy będą wracać do pracy. Władze miasta obawiają się, że akcja testowania nauczycieli w planowanej obecnie przez Ministerstwo Zdrowia formie nie przyniesie spodziewanych rezultatów.

Świąteczny klimat na Placu Biegańskiego – wieczór

Świąteczne instalacje pięknie wyglądają o zmroku. Na centralnym placu w Częstochowie ustawiona jest także bożonarodzeniowa szopka.

„Ucz się i baw w Częstochowie” – ferie 2021

Głównym organizatorem ferii jest Urząd Miasta, we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta, Hufcem ZHP Częstochowa oraz częstochowskimi szkołami. Pierwszy tydzień ferii to głównie zajęcia dla małych grup w szkołach podstawowych, drugi tydzień ma być wirtualny – m.in. z grą online dla…

Kilkanaście nowych punktów objętych darmowym WiFi

Dzięki udziałowi w unijnym projekcie WiFi4EU w Częstochowie pojawi się kilkanaście nowych punktów z darmowym dostępem do Internetu.

Wiosną przyszłego roku w różnych częściach miasta pojawią się antysmogowe łąki

Wiosną przyszłego roku w różnych częściach miasta pojawią się antysmogowe łąki, które niektórych miejscach wzbogacą zwykłe miejskie trawniki. To jedna z wspólnych inicjatyw przedstawicieli mieszkańców, samorządu oraz lokalnego biznesu, działających razem w zespole ,,Częstozielona”. O bardziej ekologiczne miasto mogą również…