FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

W Częstochowie przybywa stacji ładowania samochodów elektrycznych

Czynnych jest na razie 14 stacji ładowania samochodów elektrycznych, powstałych w ramach planu przyjętego przez samorząd. Realizatorem stacji jest Tauron Dystrybucja, który do końca roku chce uruchomić je w kolejnych 8 lokalizacjach. Pozostałe 22 stacje mają zacząć działać do końca…

Częstochowa oszczędza energię

Konieczność dalszej optymalizacji zużycia energii w jednostkach miejskich wynika ze wzrostu cen taryf, kryzysu energetycznego oraz obowiązku wykazania oszczędności zużycia energii elektrycznej na poziomie 10% zapisanego w ustawie z października 2022 r.

Częstochowscy policjanci wynieśli mężczyznę z płonącego domu

Dzielnicowy i policjant z ogniwa patrolowego Komisariatu IV Policji w Częstochowie z narażeniem własnego życia uratowali mężczyznę z pożaru. Z płonącego domu na Parkitce wynieśli półprzytomnego mieszkańca, który nie był już w stanie wyjść o własnych siłach. Dzięki szybkiej reakcji…

Przedstawiciele Częstochowy odwiedzili Ukrainę przekazując dary dla dzieci

Przedstawiciele Częstochowy ponownie odwiedzili Ukrainę przekazując pomoc rzeczową i umacniając współpracę z ukraińskimi miastami. Oddali też hołd ofiarom wojny i żołnierzom poległym na froncie.

W Częstochowie ruszyła kolejna edycja kampanii przeciwko przemocy ze względu na płeć

W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa poświęcona kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”.

Prezydent Częstochowy otrzymał tytuł Osoby Roku 2022 podczas gali „Klastrów Energii 2022”

16 listopada w Warszawie Józefowie odbyła się uroczysta Gala Klastrów Energii 2022 połączona z dwudniową konferencją „Zielona energia jako kluczowe rozwiązanie dla uzyskania niezależności energetycznej”. Na gali wyróżniono prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka za dotychczasową współpracę.

VIII LO przy ulicy Worcella po termomodernizacji

VIII LO przy ulicy Worcella to kolejna miejska szkoła, która została docieplona i odnowiona. Prace kosztowały 2,6 mln zł.

Podsumowanie tegorocznego sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego

Ponad 64 tysiące wypożyczeń. Tak wygląda podsumowanie tegorocznego sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Oznacza to, że przez ostatnie 5 lat częstochowskie jednoślady zostały wynajęte ponad pół miliona razy.

W Częstochowie węgiel po preferencyjnych cenach będą sprzedawać firmy zajmujące się jego obrotem

Częstochowskie Centrum Świadczeń zajmie się wydawaniem zaświadczeń dla mieszkańców planujących zakup. Takie rozwiązanie jest efektem spotkań i konsultacji władz miasta (w tym zastępcy prezydenta miasta Piotra Grzybowskiego) z przedstawicielami branży węglowej działającymi w Częstochowie. Firmy zajmujące się w mieście sprzedażą węgla…

Budynek Żłobka Miejskiego przy ul. Sportowej został dostosowany do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych obiekt przy ul. Sportowej spełnia wymagania bezpieczeństwa pożarowego, jakie zostały określone postanowieniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Koszt prac wyniósł 1 mln zł.