FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Ponad 1000 propozycji zadań zgłoszono do tegorocznego budżetu obywatelskiego

Ponad 1000 propozycji zadań zgłoszono do budżetu obywatelskiego. To rekord w historii wszystkich VII edycji.

Porozumienie z Ikeą. Przedłużenie Korytarza Północnego

Przedstawiciele władz miasta i IKEA podpisali porozumienie, w efekcie którego koncern będzie partycypować w kosztach inwestycji związanych z kontynuacją budowy tzw. Korytarza Północnego od węzła przy ul. Makuszyńskiego w kierunku wschodnim. 

W piątek, 11 września będzie można oddać krew na Placu Biegańskiego

W piątek, 11 września będzie można oddać krew. Dwie mobilne stacje poboru będą stały od godz. 9.00 do 17.00 na Placu Biegańskiego.

W najbliższą sobotę kolejna bezpłatna akcja dezynfekcji prywatnych aut

Kolejna bezpłatna akcja dezynfekcji  prywatnych aut odbędzie się w najbliższą sobotę (12 września) od godz. 10 do 13 na parkingu przed Urzędem Miasta Częstochowy. Przeprowadzi ją ponownie firma Ecco Logic, która zajmuje się m.in. dezynfekcją częstochowskich karetek, oddziałów szpitala miejskiego…

Miasto planuje kolejną dużą inwestycję odwodnieniową na terenie dwóch dzielnic: Tysiąclecia i Kiedrzyna

Częstochowa planuje kolejną dużą inwestycję odwodnieniową na terenie dwóch dzielnic: Tysiąclecia i Kiedrzyna, na którą chce pozyskać środki europejskie. Odwodnienie zlewni ul. Traugutta wraz budową drogi ma uregulować gospodarkę wodami opadowymi i roztopowymi w tym rejonie miasta.  

Miasto przygotowało plan zabezpieczenia ogólnopolskiej rolniczej pielgrzymki

XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza towarzysząca tradycyjnie Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim odbywa się w tym roku – z powodu epidemii – w nieco innej lokalizacji. Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie organizuje ją na terenie parkingów jasnogórskich za Domem Pielgrzyma. Miasto tradycyjnie…

Ponad 107 tysięcy mieszkańców Częstochowy przekazało swój 1 procent za 2019 rok podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego

Ponad 107 tysięcy częstochowianek i częstochowian przekazało swój 1 procent podatku za 2019 rok na rzecz organizacji pożytku publicznego. To zdecydowanie więcej niż przed rokiem.

Wrześniowe „Twarze Przyszłości”

Początek nowego miesiąca jubileuszowego roku 800-lecia pisanych dziejów Częstochowy to kolejne postacie w gronie ,,Twarzy Przyszłości” – czyli galerii osobowości, które już mają na koncie spore osiągnięcia, a pewnie jeszcze o nich nie raz i nie dwa usłyszymy.

Prawie 32,3 tysiące częstochowskich uczennic, uczniów i przedszkolaków rozpoczyna dziś nowy rok szkolny

Prawie 32,3 tysiące uczennic, uczniów i przedszkolaków rozpoczyna dziś nowy rok szkolny po dłuższej niż zwykle – bo  blisko sześciomiesięcznej – przerwie. 1 633 dzieci poszło do szkoły po raz pierwszy.

Od 1 września w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zacznie obowiązywać procedura postępowania w celu zapobiegania rozprzestrzeniania COVID-19

Od 1 września w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego na terenie Częstochowy zacznie obowiązywać uszczegółowiona procedura postępowania w celu zapobiegania rozprzestrzeniania COVID-19.