FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

10 sierpnia rozpocznie się nabór wniosków do VII edycji budżetu obywatelskiego

10 sierpnia rozpocznie się nabór wniosków do VII edycji budżetu obywatelskiego. Z uwagi na trwającą pandemię cała procedura rozpocznie się później niż w poprzednich latach, ale co najważniejsze – cały proces przebiegnie wyłącznie on-line.

ZŁAP WODĘ! I PODAJ DALEJ – akcja Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

– to nazwa zainicjowanej przez Śląski Związek Gmin i Powiatów akcji zachęcającej do odpowiedzialnego gospodarowania wodą oraz zwiększenia poziomu retencji zasobów wodnych.

Kolejne realizowane inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

Przy Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego powstanie bieżnia lekkoatletyczna, a przy Szkole Podstawowej nr 21 – nowe ogrodzenie. Firmy mogą zgłaszać się z ofertami na wykonanie tych prac do 18 sierpnia.    

MZDiT ogłosił przetarg na budowę sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Sudeckiej

W rejonie tej ulicy – w dzielnicy Lisiniec – zbudowany zostanie końcowy odcinek kanalizacji deszczowej wraz z m.in. drogą technologiczną. Na oferty firm w przetargu organizowanym na te prace czeka Miejski Zarząd Dróg i Transportu.

Mieszkańcy Częstochowy uczcili kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Częstochowianki i częstochowianie uczcili 1 sierpnia kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

ARR wybuduje kolejną halę przemysłową przy ulicy Ekonomicznej na Skorkach

Agencja Rozwoju Regionalnego wybuduje kolejną halę przemysłową na wynajem dla przedsiębiorców. Obiekt powstanie przy ulicy Ekonomicznej 5, na terenie objętym statusem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kolejnych osiem osób w zestawieniu „Twarzy Przyszłości”

Kolejnych osiem osób pojawiło się w zestawieniu „Twarzy Przyszłości”, czyli miejskiego projektu realizowanego w roku jubileuszu 800-lecia pisanych dziejów Częstochowy. Pełne grono liczyć będzie 88 osób.

Muzeum Częstochowskie zaprasza na otwarcie wystawy Świat wycinanek

Muzeum Częstochowskie zaprasza 7 sierpnia na otwarcie wystawy Świat wycinanek Kazimiery Balcerzak. Zobaczymy na niej 40 prac uznanej i wielokrotnie nagradzanej artystki. Początek o godz. 18.00.

Krzysztof Matyjaszczyk wysłał do Premiera Rządu RP kolejny list w sprawie powołania województwa częstochowskiego.

Krzysztof Matyjaszczyk wysłał do Premiera Rządu RP kolejny list w sprawie powołania województwa częstochowskiego. W sytuacji, w której rządzący przymierzają się do podziału województwa mazowieckiego, prezydent Częstochowy domaga się spełnienia obietnic i deklaracji polityków z obecnego obozu władzy, dotyczących powstania…

Pandemia Koronawirusa trwa – zachowaj wszelkie środki bezpieczeństwa

Dotychczas w Częstochowie, dzięki rozwadze mieszkanek i mieszkańców, którzy stosowali się do zasad wprowadzonego reżimu sanitarnego i ograniczali wzajemne kontakty było niewielu chorych. W ostatnim okresie coraz więcej osób przemieszcza się i podróżuje, a wiele osób zapomina o zachowaniu społecznego…