FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miejsca

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę i przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 38

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę i przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 38 w dzielnicy Częstochówka-Parkitka. Oferty można składać do 21 lipca.

Trwa konkurs na dofinansowanie projektów aktywizacji zawodowej młodych osób

Trwa konkurs na dofinansowanie projektów aktywizacji zawodowej młodych osób do 29 roku życia. Na realizację zadania przeznaczono ponad 56 mln zł.

W czwartek do godz. 17.00 będzie można odebrać zaświadczenie umożliwiające głosowanie poza miejscem zamieszkania

W czwartek, 25 czerwca aż do godz. 17.00 Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta będzie wydawał zaświadczenia umożliwiające głosowanie poza miejscem zamieszkania.

Śląski Związek Gmin i Powiatów przeanalizował sytuację finansową samorządów lokalnych z województwa śląskiego

Śląski Związek Gmin i Powiatów przeanalizował sytuację finansową samorządów lokalnych z województwa śląskiego. Zlecił raport dotyczący ogólnej kondycji budżetów gmin i powiatów oraz zebrał dane dotyczące ubytków z PIT na kwiecień br. (w stosunku do kwietnia 2019 r.). Wstępne informacje…

Ruszyła trzecia edycji projektu ,,Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci 3”

Do 19 lipca trwa rekrutacja uczestniczek i uczestników trzeciej edycji projektu ,,Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci 3”. Zakwalifikowane do projektu częstochowskie rodziny otrzymają dofinansowanie do kosztów niani, dla nich także przygotowano dodatkowe oddziały w żłobku.

Świąteczny Plac Biegańskiego o zmroku

Dwa tygodnie temu przedstawialiśmy Państwu zdjęcia świątecznych instalacji w ciągu dnia. Dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć w porze wieczornej.

Świąteczne instalacje na Placu Biegańskiego

Jak informowaliśmy pod koniec listopada, od końca ubiegłego tygodnia można już podziwiać bożonarodzeniowe ozdobniki na Placu Biegańskiego.

Świat Elektroniki kończy działalność po niemal 30 latach

Popularny wśród hobbystów i profesjonalistów sklep z artykułami elektronicznymi w Częstochowie kończy swoją działalność. Świat Elektroniki przejdzie do historii jeszcze przed Bożym Narodzeniem

STARY RYNEK DO ODNOWIENIA. Mało historii, dużo kamienia

Miasto rozpisało przetarg na przebudowę płyty Starego Rynku. Obecną kostkę z betonu zastąpi kamienna. Powstanie szklany pawilon oraz zagłębienie odsłaniające średniowieczną zabudowę

Sztuczny zieleniec na pl.Biegańskiego prezentuje się ciekawie

Od kilku dni przechodnie przebywający na placu Biegańskiego mogą skorzystać z dodatkowych ławek ustawionych na sztucznym zieleńcu koło Odwachu. Trzeba przyznać, że zaaranżowano go całkiem przyjemnie