FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Bez kategorii

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi – okazja, aby zachęcać do proekologicznych postaw oraz budować poczucie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos, służącej aktywizacji i współpracy różnych środowisk, działających na rzecz najbliższego otoczenia. Chętni do udziału w przedsięwzięciu mogą się zapisywać do 8 marca.

Narodowy Spis Powszechny 2021 – trwa nabór kandydatów na rachmistrzów

Tylko do 9 lutego (wtorek) potrwa nabór ofert osób zainteresowanych pełnieniem funkcji rachmistrza spisowego, zaś sam Narodowy Spis Powszechny ruszy z początkiem kwietnia i zakończy się 30 czerwca.

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS

Osoby powyżej 70 roku życia mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS, pod numerem 664 908 556. 

Bez kategorii

Od 7 listopada obowiązywać będą nowe obostrzenia

Od 7 listopada obowiązywać będą nowe obostrzenia, które mają zmniejszyć dynamikę zakażeń. Klasy 1-3 szkół podstawowych dołączą do pozostałych uczniów i studentów i przejdą na naukę zdalną. Zamknięte będą m.in. teatry, kina, muzea; ograniczona działalność galerii handlowych; mniejszy będzie limit…

Od soboty obowiązują inne zasady kierowania na kwarantannę

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od minionej soboty kwarantanna dotyczy tylko osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Kwarantanna nie obowiązuje już domowników. Ponadto Sanepid nie wydaje obecnie decyzji lub zaświadczeń o odbywanej izolacji domowej oraz kwarantannie dla ZUS. Informacje te…

W semestrze zimowym zajęcia na UJD będą prowadzone w formie hybrydowej

W semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 zajęcia dydaktyczne w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie będą prowadzone w formie hybrydowej

Zmieniły się zasady izolacji w tym izolacji domowej oraz kwarantanny

Zmieniły się zasady izolacji – w tym izolacji domowej oraz kwarantanny dla osób, które miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Trwają teraz 10 dni a nie jak dotychczas 14. Inne są też zasady testowania.

Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia w sprawie walki z epidemią koronawirusa na jesień

Pandemia zmienia swój charakter, czeka nas wzrost sezonowych zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. Ministerstwo Zdrowia informuje o planie walki z epidemią koronawirusa na jesień.

Walkower oraz kara finansowa dla Włókniarza za mecz ze Stalą Gorzów

Komisja Orzekająca Ligi zweryfikowała mecz 11. rundy PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów jako walkower na korzyść drużyny Stal Gorzów. Ponadto KOL orzekła środki dyscyplinarne w stosunku do klubu z Częstochowy na łączną sumę około 200 tys….