FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

[mm]

30. rocznica powstania Domu Dziennego Pobytu w Częstochowie

W środę, 22 marca podopieczni Domu Dziennego Pobytu przy ul. Focha 71a wraz z opiekunami obchodzili 30. rocznicę powstania swojej placówki. Były występy, uroczysty poczęstunek oraz gratulacje od Prezydenta Miasta i życzenia od zaproszonych gości.

Zmiany na Placu Biegańskiego

Miasto rozpoczyna prace koncepcyjne nad zmianami na placu Biegańskiego i prosi o sugestie mieszkanki i mieszkańców Częstochowy. Celem – przyjazna przestrzeń spełniająca ich oczekiwania.  

Przebudowa alei Wojska Polskiego – 30% zaawansowania prac

Coraz bardziej widoczne są efekty prac przy przebudowie alei Wojska Polskiego. Przedstawiciele Grupy NDI oraz Miejskiego Zarządu Dróg zdali relację z tego, co już zrobiono na budowie częstochowskiego odcinka DK-91.  Zarysowali także najbliższe plany.

Upamiętnienie generała Głuchowskiego w Szkole Podstawowej nr 20

W poniedziałek, 20 marca w Szkole Podstawowej nr 20 odsłonięto tablicę poświęconą generałowi Januszowi Głuchowskiemu. Uroczystości towarzyszyła akademia przygotowana przez uczniów.

Stadion Skry po modernizacji

Stadion przy Loretańskiej ma już zgodę na użytkowanie. Nowe podgrzewane boisko oraz wzmocnione oświetlenie powinny pozwolić I-ligowej drużynie na grę w Częstochowie. Wkrótce sfinalizowane będą też prace w budynku zaplecza klubowego.

Podsumowanie miejskiego monitoringu w 2022 roku

829 zdarzeń zakończonych najczęściej interwencjami częstochowskich strażników miejskich to podsumowanie miejskiego monitoringu w 2022 roku. Miejskie kamery funkcjonują w Częstochowie od 2009 roku. Pomogły już prawie 35000 razy.

Ostatni etap rozbudowy ulicy Jesiennej

Zmierzają do końca prace związane z przedłużeniem ul. Jesiennej do ul. Bór oraz z przebudową istniejącego śladu Jesiennej od ul. Rydza–Śmigłego do al. 11 Listopada.

Przedstawiciele subregionu częstochowskiego wzięli udział w VIII Europejskim Kongresie Samorządów

Europejski Kongres Samorządów – to platforma wymiany poglądów i doświadczeń samorządowców z przedstawicielami biznesu, parlamentarzystami, administracją państwową i organizacjami pozarządowymi. VIII Europejski Kongres Samorządów odbył się 6-7 marca w Mikołajkach z udziałem około 2 tysięcy uczestników.

26-letni częstochowianin odpowie za posiadanie narkotyków

Śledczy znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 26 latka ponad 90 nielegalnych tabletek, 250 działek amfetaminy i marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszał zarzut. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia. Do zatrzymania doszło w środę, 8 marca na ulicy…

MZD ogłosił przetarg na wykonanie nasadzeń na terenie przebudowywanej DK-46

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poszukuje chętnych na wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i bylin na terenie rozbudowywanej DK 46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. św. Barbary do ul. Pułaskiego w Częstochowie.