FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Janusz Karlikowski

Od lipca mniej linii, dłuższe trasy autobusów MPK. Koniec 16 i 34

Już od najbliższej środy w siatce komunikacyjnej Częstochowy zostanie wprowadzonych szereg zmian, o których póki co mówi się jako optymalizacja połączeń.

Dodatkowe linie autobusowe 90 i 95

MZDiT w Częstochowie uruchomi w najbliższych dniach dwie czasowe linie, jedna z nich zapewni dojazd na rozrywki sportowe, druga zaś zapewni dojazd w rejony pozbawione obecnie liniowych kursów.

Przebudowy ulic w Częstochowie

Zakończyła się przebudowa ulicy Kucelińskiej pomiędzy mostami na Warcie i Kucelince. W ramach budowy odwodnienia ułożona została tam także nowa nawierzchnia jezdni, wybudowano nowy chodnik i zjazdy.

Uruchomienie miejskich fontann z początkiem lipca

Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, władze Częstochowy planują uruchomienie w pierwszym tygodniu lipca większości fontann miejskich.

Przystanek KOPERNIKA 01 znowu czynny. Inne zawieszenia w mocy

W związku z zakończeniem prac drogowych (na jezdni i chodniku) od dziś tj. wtorku 09. czerwca 2020 r. od godz. 12:00 MPK prowadzi obsługę pasażerów na przystanku pod pocztą przy ulicy Śląskiej.

Centrum przesiadkowe Częstochowa Raków

Coraz bliżej do ukończenia prac na węźle przesiadkowym przy dworcu kolejowym Częstochowa Raków.

Większa liczba pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej

Najprawdopodobniej już od poniedziałku w autobusach i tramwajach naszego MPK zaczną funkcjonować nowe przepisy odnośnie maksymalnej liczby pasażerów w pojeździe.

Wymiana nawierzchni ulicy Turystycznej

Prace w dzielnicy Mirów zostały przeprowadzone w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – dotyczy on głównych arterii dzielnicowych, w tym tych, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej.

Prace na Pułaskiego. Zmiany w trasach i relacjach autobusów MPK

Od 3 do 5 kwietnia (od piątku do niedzieli), autobusy kursujące w rejonie dworca PKP Stradom pojadą objazdami lub ich trasa zostanie skrócona. Zmiany dotyczą linii 14, 15, 16, 17, 23, 27 i 69.

Nowe ograniczenia w związku z koronawirusem. Uwaga mieszkańcy Kucelina i Dąbia

Kluczem do ograniczenia zakażeń koronawirusem jest maksymalne ograniczenie kontaktów, dlatego od 1 i 2 kwietnia zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia, których celem jest za wszelką cenę  zahamowanie tempa, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa.