FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

[jk]

Aleje bez autobusów od 2 marca

W związku z przebudową torowiska tramwajowego, od 2 marca autobusy czternastu linii kursujących przez centrum miasta, pojadą objazdami.

Zawieszenie i korekta przystanków autobusowych

Ze względu na prowadzenie prac remontowych od 24 lutego do odwołania niektóre przystanki MPK będą nieczynne bądź przeniesione. Zmiany dotyczą Północy, Parkitki i Stradomia.

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe Częstochowy

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, częstochowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie oceny stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta Częstochowy.

Przebudowa linii tramwajowej – utrudnienia w al. Niepodległości oraz al. Wolności

Od 15 lutego nowe utrudnienia związane z remontem mostu nad Stradomką pod torowiskiem tramwajowym pojawią się w alei Niepodległości na odcinku między rondem Mickiewicza a ulicą Bór.

Załamanie pogody – problemy komunikacyjne

Zimowa aura daje o sobie znać od niedzieli, ale szczególne nasilenie niesprzyjających warunków atmosferycznych nastąpiło od niedzielnych godzin wieczornych do godzin południowych w poniedziałek.

Autobusy za tramwaj na linii 3

W związku z pracami przy sieci zasilającej linię tramwajową, 12 i 13 lutego (piątek i sobota) na linii tramwajowej nr 3 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Przebudowa linii tramwajowej – utrudnienia w al. Kościuszki

We wtorek 9 lutego rozpocznie się kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego, tym razem, na skrzyżowaniu al. Kościuszki z ulicą Jasnogórską. Wschodni wlot i wylot ze skrzyżowania (od strony ulicy Wały Dwernickiego), będzie zamknięty dla ruchu przez ok. 3. tygodnie.

Narodowy Spis Powszechny 2021 – trwa nabór kandydatów na rachmistrzów

Tylko do 9 lutego (wtorek) potrwa nabór ofert osób zainteresowanych pełnieniem funkcji rachmistrza spisowego, zaś sam Narodowy Spis Powszechny ruszy z początkiem kwietnia i zakończy się 30 czerwca.

Niewielka zmiana trasy linii 69 w Śródmieściu

W związku z przebudową torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu z ulicą Orzechowskiego, autobusy linii 69 od wtorku, 9. lutego, pojadą inaczej.

Otwarcie Muzeum Częstochowskiego i OPK Gaude Mater

Zgodnie ze zmianą przepisów od 1 lutego część instytucji kultury może wznowić swoją działalność. Od poniedziałku dla osób zwiedzających – przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego otwarty jest Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, od wtorku (2.02) będzie można oglądać wystawy Muzeum Częstochowskiego.